MICHELIN Anakee Adventure – novinka pro cestovní endura

MICHELIN Anakee Adventure je nová silničně-terénní pneumatika určená pro majitele cestovních endur, kteří se pohybují z 80 % na silnicích a z 20 % v terénu. Při výrobě pneumatiky byly použity nejmodernější technologie.

MICHELIN Anakee Adventure uspokojí očekávání motocyklistů, kteří se pohybují převážně na asfaltu a občas zavítají do náročnějšího off-roadového terénu. Nová pneumatika Michelin využívá směs pryže obsahující inovativní elastomery a technologie a zároveň nový dezén. Tato řešení zajišťují lepší přilnavost pneumatiky jak na mokrém, tak na suchém povrchu se zachováním maximální odolnosti a ovladatelnosti.

 

Jedinečné technologie MICHELIN 2CT a MICHELIN 2CT

Technologie 2CT u přední pneumatiky je založena na kombinaci různých směsí pryže s vyšším obsahem siliky v oblasti koruny a bočnic. Díky tomu pneumatika zaručuje výjimečnou přilnavost, zejména pak na mokrém povrchu, aniž by byla snížena životnost a výkonnost na suchém povrchu.

Technologie 2CT+ u zadní pneumatiky zase spočívá v použití tuhé vrstvy pryže zasahující až do oblasti ramenou. Takové řešení zpevňuje korunu pneumatiky, díky čemuž se zvyšuje stabilita v zatáčkách, zlepšují se výkony na mokrém i suchém povrchu, a přitom je zachována maximální životnost.

 

 Inovativní dezén

Mohlo by vás zajímat:  Kde mohli lidé prvně spatřit logo BMW? Znáte historii loga BMW?

V běhounu pneumatiky MICHELIN Anakee Adventure jsou použita četná řešení, která zajišťují stabilitu, odolnost vůči opotřebení a dobrou ovladatelnost.

  1. Optimalizovaný počet drážek, které jsou v daném okamžiku v kontaktu s povrchem, pro stabilitu při zatáčení. Malý počet drážek na koruně pneumatiky zaručuje stabilitu při vyšších rychlostech, větší počet drážek v místě kontaktu při mírném úhlu naklonění zajišťuje přilnavost na mokru a největší počet drážek při maximálním naklonění pneumatiky se promítá do vynikající přilnavosti na suchém i mokrém povrchu při zatáčení.
  2. Více drážek pro spolehlivější jízdní vlastnosti a záběr na kluzkém povrchu.
  3. Dezénové bloky na ramenou propojené můstky (inspirované dezénem pneumatiky MICHELIN Anakee Wild) pro větší stabilitu v zatáčkách.
  4. Drážky rozšiřující se směrem k ramenům pro efektivnější odvod vody.
  5. Značení M+S (Mud and Snow).

 

BMW a Michelin jsou dvě značky známé svými technologickými znalostmi a náročnými standardy. Jejich společná cesta začala v roce 2005 prací na pneumatice pro kultovní BMW GS. Nová pneumatika MICHELIN Anakee Adventure uspokojí všechny požadavky majitelů BMW R 1250 GS, kteří obvykle cestují po asfaltu, ale nevyhýbají se rovněž občasným terénním dobrodružstvím. MICHELIN Anakee Adventure byla vybrána také značkou Moto Guzzi pro model V85TT.

Mohlo by vás zajímat:  Letošní Harley on Tour se blíží

MICHELIN Anakee Adventure zaujímá důležité postavení v rodině pneumatik pro cestovní endura, do které patří:

  • MICHELIN Road 5 Trail (100 % silnice)
  • MICHELIN Anakee Wild (50 % silnice / 50 % terén)

michelin-motopneu-enduro-modelova-rada