Mezinárodní dvanáctihodinovka Babett a jiných mopedů se uskuteční 4. 9. 2021. Pojede pro obyvatele Pánova

zavod-babett-a-mopedu

I když byl letošní rok poznamenán pandemií a tornádem na jižní Moravě, tak ani tyto události nezastavily organizátory 12hodinového závodu Babett a mopedů. Tentokrát s podtextem „Jedeme pro Pánov“, který utrpěl při řádění tornáda. Závod se uskuteční 4. září na motokárové dráze Pánov u Hodonína.

Loňská účast i přes všechna omezení zlomila očekávání a maximální naplněnost startovacího pole předznamenala úspěšnou akci. Na tu se organizátoři připravují i letos. „Pro letošní rok jsme chtěli rozšířit trať i startovací pole. Uvidíme, jak se nám to podaří. Letos chceme hlavně tímto tradičním setkáním pomoci lidem, které postihlo tornádo,“ dodává k celému závodu jeho ředitel David Hlavatý z pořádajícího klubu Veteráni Morava.

Mohlo by vás zajímat:  Nehod na skútrech v současnosti přibývá. Většina se stane v městském provozu

Více než 40 závodních týmů, přes 200 závodníků, doprovodný program a další lákadla. Tak by měl letos vypadat závod, kde se sejdou stroje jako jsou Babetta, Stadion i jiná šlapadla. Některé stroje již oslavily svá „Kristova léta“ a o to je toto setkání zajímavější. „Inspirace z 24hodinového testování z roku 1988 nás žene každý rok kupředu. Upravené stroje, vůně benzínu a to, že se všichni potkáme jednou v roce na tradiční akci, to je to, co nás baví a láká. Navíc letos chceme pomoci dobré věci, a proto očekáváme i letos hojnou účast nejenom českých týmů, ale také těch zahraničních,“ dodává Hlavatý.

Součástí celé akce bude také doprovodný program, který i letos zastřešuje hlavní mediální partner závodu. Bude se hrát a zpívat, poslechneme si zajímavé rozhovory s cestovateli, závodníky ze světa moto GP, dozvíme se, jak to bylo s Babettou a k tomu budou připraveny zábavné atrakce pro návštěvníky.

Loňský ročník proběhl téměř bez problémů, avšak i letos si připravili pořadatelé několik zajímavých novinek. „Těší nás, že na naši dvoudenní akci jezdí čím dál více závodníků a závodních týmů. To je pro nás ta nejlepší vizitka. Navíc zbývá už jen pár posledních volných míst k zaplnění startovního pole, což nás moc těší,“ dodává Hlavatý. Přihlásit se k závodu mohou všichni závodníci a týmy na webových stránkách pořadatele.

Mohlo by vás zajímat:  Řidič se dvěma zákazy řízení ujížděl policistům na kradené motorce, nakonec havaroval

A s jakými cíli jdou do závodu pořádající Veteráni Morava? „Je to prosté. Užít si to, co nejvíce pomoci postiženým tornádem, posunout celou akci zase o kousek dál a připravit se na úpravu trati tak, abychom se v roce 2022 potkali v ještě větším počtu a na profesionálnější trati,“ uzavírá svým přáním Hlavatý.