Měníte pravidelně motorový olej ve svém stroji? Kupujte osvědčené a kvalitní značky

Pravidelná výměna oleje a kontrola, jestli je ho v motoru dost, by měla být pravidelnou rutinou pro majitele automobilů i motocyklů. Dobře promazaný motor má totiž optimální výkon a zbytečně se neničí. Používáním dobrého oleje podpoříte ty nejlepší vlastnosti a dostanete z motoru opravdové maximum. Jak si s tím poradit u motocyklů a kde zakoupíte kvalitní olej? To se dozvíte v tomto článku.

Pravidelná výměna a kontrola motorového oleje

Nepromazaný motor se zadírá a může se nenávratně zničit. To, že vám olej úplně dojde, by se opravdu stát nemělo. Pokud alespoň před začátkem sezóny provedete základní servis motorky, jistě si hladinu oleje zkontrolujete, takže by devastace motoru hrozit neměla. I tak je ale dobré jednou za čas (zpravidla alespoň podle předepsaného intervalu od výrobce) olej kompletně vyměnit i s filtry. Kdy je vhodný čas na výměnu oleje, závisí na tom, kolik kilometrů za sezónu ujedete. Někdo mění každý rok, jiný v intervalu více let. Doporučení jsou různá a záleží na konkrétním modelu a podmínkách.

Zvolte správný typ

Nevíte, jaký olej bude pro vaši motorku nejlepší? Pozornost věnujte hlavně doporučení výrobce, který by měl uvádět vhodný typ. Pomoci může také interaktivní mazací plán na stránce výrobce motorového oleje Eneos, kde zadáte typ vozidla či motorky a získáte přehled doporučených olejů pro co možná nejlepší výsledek. Jakmile máte ve vozidle určitý typ oleje, v případě potřeby dolévání, ale i výměny volte opět tu stejnou specifikaci a nemíchejte s ničím jiným. I když v krajní nouzi je lepší jakýkoliv olej než žádný olej.

Mohlo by vás zajímat:  Máte už po zimě motorku připravenou na sezonu? Pokud ne, policie si pro vás připravila základní rady a tipy

Kvalitním olejem podpoříte bezproblémový chod a životnost motoru

Motorové oleje ENEOS jsou vhodné pro většinu motocyklů. Jde o prémiové oleje vyráběné moderními technologiemi pro perfektní fungování každého motoru. I díky tomu patří tyto oleje mezi celosvětové špičky a jsou velmi oblíbené například v Japonsku.