Matyáš Pálka, nadějné mládí. Sedmé místo na Mistroství Evropy.

I v letošním roce se ve stejném víkendu jako GP v Brně konalo Mistrovství Evropy miniracingu na italském okruhu Franciacorta. Zúčastnil se jej také Matyáš Pálka (číslo 84), a i když na stupně vítězů nedosáhl, tak může být se svým výsledkem spokojený.

V kategorii Junior C startoval z osmé pozice a od čela ho dělily pouhé dvě vteřiny. Po startu prvního závodu se držel dvě kola se skupinkou před ním, ale poté se projevila závada na spojce a Matyáš začal ztrácet, v posledních třech kolech motorka vynechávala a Maty měl co dělat, aby závod dokončil. Naštěstí jeho náskok před jezdci za ním byl dostatečný a uhájil si osmé místo.

Ve druhé závodní rozjížďce Maty dobře odstartoval a celý závod jel šestý, ale v předposledním kole ho drobná chybička a agresivní předjetí soupeře, se kterým celý závod bojoval, odsunula na 7. místo.

Ve finálové jízdě technika poslouchala a i naše číslo 84 bylo ve správné formě a Maty tentokrát projel pod šachovnicí na krásném 5. místě. V posledním závodě Matyáš ztrácel na kolo už jen 0,8 vteřiny.

Zpátky domů do České republiky si dovezl 28 bodů za celkové sedmé místo, což je nejvíc ze zúčastněných českých minibikerů.