Marian Chytka: Těšte se na skvělé fotky z letošního Dakaru!

Fotograf Marian Chytka odjede na svoji šestou Dakarskou rallye a opět bude spolupracovat s největšími týmy. Zaměřovat se bude samozřejmě na všechny české týmy a z motorkářských stájí pak na Yamahu a Hondu. „Myslím, že v letošním roce to bude v Jižní Americe nejtěžší. Trasa povede v horách ve čtyřech tisících metrech.“

Co je potřeba, abyste mohli fotit závodní speciály na Dakarské rallye? Tak předně zaplatit 100 tisíc korun za akreditaci, a pak dalších sto tisíc za převoz vozu. Ten má Chytka profesionální. Před rokem si totiž pořídil Toyota Land Cruiser se závodní homologací. „Je to nutné, v těžkém terénu se pohybujeme běžně. Technika musí něco vydržet. Samozřejmě se to neobejde bez pomoci partnerů,“ popisoval Chytka, který si v minulosti jako fotograf pronajímal místo v autě. Na nadcházející ročník, který odstartuje 2. ledna, vyráží se dvěma vozy.

Největší dilema fotograf pociťuje ve chvíli, když na trati vidí někoho v problémech… Často se motocyklisté zaseknou v dunách nebo dostanou defekt. Co teď? „Rozhodně musím fotit. Alespoň na chvíli. Emoce jsou nejdůležitější. Pak jim samozřejmě pomohu,“ podoktl Chytka, který z českých týmů bude fotit jezdce z BARTH Racingu a pilota Martina Prokopa nebo motocyklistu Ondřeje Klymčiwa.

„Například Cyril Desprese tvrdil, že v horách bylo mínus pět stupňů a sníh. Když nesvítí slunce, teplota se změní o patnáct stupňů. Jsem zvědavý, co to udělá s technikou,“ dodal Chytka, který v letošním roce objel celý šampionát cross-country a fotil také motokros nebo rallye-cross.

Mohlo by vás zajímat:  Pirelli představuje futuristický rotoped. Má tvar jednoho kola

Marian Chytka

  • Narozen: 10. srpna 1989 ve Vsetíně
  • Zaměření: fotograf a právo
  • Jak se dostal k fotografování: Jeho bratr závodil na Dakarské rallye.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“239″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]