Marc Coma na Dakaru 2022 jako poradce KTM AG

Marc Coma, jeden z nejúspěšnějších jezdců v historii rallye, pětkrát vyhrál prestižní Rallye Dakar, a to vše při závodění na strojích KTM. Pětačtyřicetiletá španělská hvězda má na svém kontě také šest titulů mistra světa FIM Cross-Country Rally, první v roce 2005 a poslední v roce 2014.

Když se jeho kariéra v motocyklové rallye, která trvala impozantních 14 let od roku 2002 do roku 2015, chýlila ke konci, Coma převzal roli sportovního ředitele Dakaru – tuto pozici zastával v letech 2016 až 2018. V roce 2020, stále hladový po zážitcích z Dakaru, Marc soutěžil v kategorii automobilů na Rallye Dakar v Saúdské Arábii jako spolujezdec po boku světově uznávaného jezdce Fernanda Alonsa. Na konci tohoto roku byl poté jmenován generálním ředitelem KTM Španělsko, tuto pozici zastává i nadále.

Nyní, ve snaze udržet si svá pouta ke sportu, kterému tak dlouho dominoval, a dychtivý vrátit něco týmu, se kterým měl tolik úspěchů, se Coma připojí ke KTM AG a jejím značkám, aby se podělil o své zkušenosti a znalosti.

Mohlo by vás zajímat:  Uznávaný fotograf Chytka očekává přelomový ročník Dakaru

Marc Coma: „Zdá se, že leden bude pro mě velmi rušný a jsem opravdu nadšený, že mohu začít. Být pozván zpět do oddělení rally jako poradce pro příští Dakar je obrovská pocta, ale věřím, že mohu být skutečným přínosem při pomoci s celým nastavením a doufejme, že pomůžu vrátit vítězství jednomu z našich týmů. . Dlouho jsem byl dakarským závodníkem, ale poté jsem pracoval tři roky s organizací a jeden rok jsem dokonce dělal v autě jako spolujezdec. Můj pocit je, že mohu přinést zkušenosti a jiný úhel pohledu, abych pomohl jezdcům a týmům dosáhnout našich cílů. Po sedmi letech jsem opravdu šťastný, že se vracím do Dakaru jako součást KTM AG – stále mám spoustu přátel zapojených do závodění a těším se, že znovu zažiju ducha Dakaru a přinesu některé ze svých pozitivní energii všem a doufejme, že dosáhneme našeho cíle.“

Norbert Stadlbauer – manažer rallyového týmu: „S pěti vítězstvími na Dakaru a jako legenda ve sportu je samozřejmě vzrušující přivítat Marca zpět do světa rally soutěže v rámci rodiny KTM. Marc má nejen zkušenosti jako závodník, ale také jako manažer ve své roli u KTM Spain; To vše dohromady a jeho přístup k práci znamená, že jsme opravdu rádi, že je s námi, aby podpořil naše týmy v úsilí o další vítězství na Dakaru. Marc bude hrát podpůrnou roli ve všech aspektech rally v této roli zaměřené na Dakar a bude velkým přínosem pro náš tým.“

Zdroj a foto: KTM Racing