Luciano Benavides předvedl svoji dosud nejlepší jízdu na Rallye Dakar 2021

Po dlouhém spojovacím úseku byl Benavides 12. jezdcem, který vstoupil do denního speciálu. Cítil se pohodlně na své FR 450 Rally a dokázal udržovat extrémně rychlé tempo přes otevřené pouštní tratě etapy. Argentinčan, který si užíval bezproblémovou jízdu, se v polovině cesty dostal do top 10 a pokračoval v tlaku. Malá chyba v závěrečných několika kilometrech speciálu ho stála pár minut, ale Luciano dokázal obhájit svou pozici v první pětce a nakonec skončil jako čtvrtý nejrychlejší. Výsledek znamená, že Benavides zahájí čtvrteční etapu vpředu, což vyžaduje nejen přesnou navigaci.

Pablo Quintanilla maximálně využil svých zkušeností s běžeckou rallye a jel zrale v etapě zkušeně. Dokončil den jako osmý a zajistil si tak 10. místo v prozatímním pořadí. S povzbudivou výchozí pozicí pro pátou etapu bude mít Quintanilla za cíl se snažit snižovat cenné minuty na vedoucí jezdce.

Luciano Benavides: „Byl to dnes velmi dlouhý den – přes 800 kilometrů na motorce a velmi rychlý speciál. Přestože rychlost byla vysoká, stejně jako v minulé etapě, navigace byla mnohem obtížnější, takže jste museli zůstat soustředěni po celou etapu. Jsem rozhodně spokojen se svým tempem a tím, jak jsem jel, motorka byla také skvělá. Zítra začínám vpředu a bylo nám řečeno, že pátá etapa bude velmi technická, takže to bude dobrá zkouška mých dovedností. “

Pablo Quintanilla: „Jsem spokojený se svým dnešním výkonem. V rychlé etapě, jako byla tato, mohou všichni špičkoví jezdci udržovat podobné tempo, takže je důležité „netlačit“ příliš silně pro případ, že uděláte chybu, která vás nakonec může stát spoustu času. Kromě zhruba 10 minut dun byl celý den téměř nevyrovnaný – ke konci byly jen nějaké záludné kousky, když jsme projížděli několika kaňony.  Pokud zítra dokážu udržet stejné tempo, budu rád. “

Etapu  dokončil i zkušený rallyový jezdec Xavier de Soultrait, Jezdec HT Rally Raid předvedl neuvěřitelné tempo na své Husqvarně FR 450.

Zdroj a foto: Husqvarna Motorcycles GmbH