Libor Podmol si odváží z X-Games bronzovou medaili

Freestyle motokrosař Libor Podmol neobhájil na X-Games zlatou medaili v disciplíně Step-up. Medaili z Minneapolis si ale odvezl, když skončil se dvěma soupeři na děleném třetím místě. Podmol nepřekonal laťku ve výšce 43 stop (13,1 metru). Naopak vítězný Australan Jarryd McNeil zdolal jako jediný 44 stop (13,4 metru). Na druhém místě byl Američan Bryce Hudson.

Podmol, sedminásobný medailista z olympiády extrémních sportů, se o bronz podělil s Italem Massimem Bianconcinim a domácím Ronniem Rennerem. „Jsem trochu zklamaný. Skok byl ale postavený tak, že závod nebyl o technice, ale spíše o výkonu motorky. Tu měli soupeři připravenější lépe. Prostě to nestačilo. Trefil jsem se do odrazu, byl plný plyn, motorka mě vyplivla do vzduchu na maximum. Výše to s momentálním nastavením ale nešlo,“ popsal Podmol, který po třech letech závodění na této motorce plánuje, že si na příští X-Games pořídí jinou.

„Je potřeba, abych se na příští ročník ještě lépe připravil. Postavím si na mé zahradě kvalitnější skok a budu se tomu věnovat celý rok, jako ostatní. Možná se na příště naučím laťku překonávat whipem. Určitě ale budu potřebovat více koní v motorce,“ dodal mistr světa z roku 2010. „Za bronzovou medaili jsem ale rád.“

V noci se Podmol představil ještě v disciplíně Best Trick. V ní obsadil poslední osmé místo. Z vítězství se radoval Novozélanďan Levi Sherwood, který dal dvojité salto. Ve své druhé disciplíně na letošních X-Games předvedl český závodník bodyvarialový trik Volt a LP spin. V Best Tricku jeho nejlepší trik vynesl 84 bodů a skončil osmý. Vítězný Sherwood obdržel od rozhodčích 92,33 bodu.

Mohlo by vás zajímat:  Kevin Benavides z Red Bull KTM Factory Racing vyhrál Rallye Dakar 2023

„Možná se můžu trochu rozčilovat, že mě rozhodčí nedali na 6. až 7. místo. Nicméně na nic lepšího to stejně nebylo. Závodníci předváděli šílené triky, moje disciplína to není. Jsem rád, že jsem jako jediný Evropan mohl v této disciplíně závodit,“ hodnotil český freestyle motokrosař, který má z X-Games dvě zlaté medaile. Podmola čekají v říjnu dva závody mistrovství světa v Číně. Koncem července ještě připravuje festival ROCK’N’RIDE u Benešova, kde se uskuteční závod freestyle motokrosu a SuperEndura.