Lenovo se stalo partnerem týmu Ducati na MotoGP

Společnost Lenovo podepsala víceletou sponzorskou smlouvu s týmem Ducati, jenž je jedním z účastníků Mistrovství světa silničních motocyklů, známého jako MotoGP. Nově uzavřená spolupráce je součástí snahy společnosti o zařazení mezi světově nejznámější a nejvíce oceňované značky. Počínaje sezonou 2018 bude Lenovo klíčovým technologickým partnerem pro tým Ducati, který bude pro svou práci nově používat počítače, tablety a servery Lenovo jak na trati, tak mimo ní. Partnerství také zahrnuje spolupráci na vývoji a výzkumu, který pomůže týmu při získávání dalších úspěchů. Společnost Lenovo se jako partner týmu Ducati poprvé oficiálně objeví v neděli 8. dubna na závodišti Autódromo Termas de Río Hondo v Argentině.

„Obliba MotoGP neustále roste a z motocyklových závodů se stává sport, který sledují miliony lidí po celém světě. Devadesátiletá historie společnosti Ducati stejně jako její zaměření na rychlost, výkon a inovace jsou v mnohém podobné našemu vlastnímu příběhu i způsobu, jakým vyvíjíme naše produkty. Partnerství nám nepřináší pouze zviditelnění značky, vnímáme jej také jako možnost pomoci naplnit týmu jeho ambice prostřednictvím našich produktů,“ komentoval partnerství Gianfranco Lanci, ředitel společnosti Lenovo.

„Jsme rádi, že můžeme oznámit klíčové partnerství se společností Lenovo, která je nejen jedním z největších producentů počítačů na světě, ale také lídrem v oblasti technologických inovací pro zařízení používaná v domácnostech, firmách i datových centrech. Je nutné, abychom podporovali rozvíjení digitálních znalostí celého týmu Ducati, a mohli tak úspěšně čelit novým výzvám nejen na závodech MotoGP, ale také v naší firmě. Dosáhnout toho můžeme právě prostřednictví partnerů jako je Lenovo a jeho výkonného a univerzálního počítačového vybavení. Samotné závody i výroba nových motocyklů Ducati jsou pak perfektním prostředím pro testování nejnovějších technologií Lenovo. Věříme, že toto partnerství bude velmi úspěšné,“ řekl Claudio Domenicali, generální ředitel společnosti Ducati Motor Holding.