Legenda „superbiků“ Michael Rutter vezme KTM 1290 SUPER DUKE GT 2019 GT na jízdu po Isle of Man

Jakmile KTM 1290 SUPER DUKE GT 2019 dorazí do showroomů, bude pravděpodobně nejdokonalejší a nejvýkonnější sportovní tourer na trhu. Aby společnost KTM plně ověřila tento názor, pozvala vítěze několika závodů Isle of Man TT a Grand Prix v Macau britského závodníka Michaela Ruttera, aby novou generaci KTM 1290 SUPER DUKE GT vyzkoušel na legendárním Isle of Man.

V motoristické historii, reprezentované především náročným okruhem TT 37,73 kilometrů, je ostrov také neuvěřitelným místem pro turistiku na motocyklu a to zejména kvůli úžasné a zvlněné krajině, vinutým silnicím a historickým památkám. Horská část zůstává bez omezení rychlosti, ale jezdci musí jezdit s respektem, který si zaslouží.

Michael Rutter řekl: „GT je svět, který je vzdálen od toho, co obvykle jezdím. Ale byl jsem ohromen výkonem – zejména motorem; točivý moment a pohon jsou fenomenální. Komfort je velkým překvapením. GT funguje fantasticky ve všech situacích. Skvělé jsou vyhřívané rukojeti, což je skvělá věc pro všechny řidiče bez rozdílu roku narození a dokonce i pro léto ve Velké Británii!“

Stejně jako nejnovější motor 1301 ccm LC8 V-twin využívá kompletní sadu nejlepších elektronických výkonových a asistenčních systémů. Tyto pokročilé systémy umožňují jezdcům využít celý potenciál schopností GT. Změny pro GT 2019 jsou také zaměřeny na zvýšení pohodlí – od vylepšené aerodynamiky až po upravenou obrazovku s novým nastavovacím mechanismem a 6,5 ​​palcovým TFT plně barevným displejem.

Mohlo by vás zajímat:  Projekt Učme se přežít chce propojit všechny účastníky silničního provozu a startuje kampaň Dávám bacha

KTM 1290 SUPER DUKE GT bude dodávána ve dvou barvách: bílé nebo černé. Ve vybavení GT je také navigace připravená díky KTM MY RIDE k připojení přes smartphone a nabízející vyhledání a zvukovým doprovodem při řízení dopravních tras spolu s řízením telefonních hovorů a možností přepínat poslouchanou hudbu podle seznamu skladeb.