Legenda neumírá, legenda se vrací. Čezeta model 506

Žádný jiný motocykl nebudil v Československu emoce tak, jako Čezeta. Nyní při příležitosti šedesátého výročí výroby se Čezeta 506 vrací jako luxusní elektrický skútr. Mezi lety 1957 a 1964 se stal skútr symbolem volnosti, zábavy a dobrodružství pro mladé. Dlouhá karoserie ve tvaru torpéda, dlouhé sedlo a stupačky Čezety tu nebyly pouze pro potěšení oka, ale hlavně pro pohodlí spolujezdce. Přes 100 000 strojů bylo rychle vyprodáno a mnoho z nich se zachovalo dodnes a oslavuje krásu, individualitu a snahu potěšit.

Není proto divu, že se vrací a v podobě  luxusního modelu 506. Nová generace Čezety zachovává design padesátých let, zjednodušený jednoduchými a elegantními liniemi pro modernější vzhled. Čezeta je vyvinuta a vyrobena v České Republice, přináší výkon 11kW a maximální rychlost 120 km/hod. Zrychlení z 0 na 50 km/hod je pouhých 3,2 sekundy. V rámci nových technologií najdete na Čezetě například dvouzvratnou plynovou rukojeť, nebo volič jízdních režimů včetně zpátečky na levé rukojeti. Čezeta poskytuje perfektní ovladatelnost za jakýchkoliv podmínek. V rámci filozofie Čezety, která zahrnuje co nejjednodušší zacházení se skútrem je nabíjení plně automatizované.

Mohlo by vás zajímat:  „BeRider“: služba sdílení elektrických skútrů od v nové sezoně dál rozšíří flotilu

Ale pozor! Pro rok 2017 to bude limitovaná edice 600 kusů ručně vyrobených dle specifikace zákazníka v továrně v Prostějově. Každý kus bude označen štítkem s výrobním číslem na oslavu šedesátého výročí představení modelu 501. Od roku 2018 je v plánu rozšíření výroby modelu 506 a export na mimoevropské trhy.

22. dubna 2017 pořádá Čezeta den otevřených dveří v originální dílně v Mirošovicích – Praha východ. Účast je rozumné potvrdit na e-mailovou adresu: sales@cezeta.com.

https://youtu.be/dnlAsijIYLo