Legenda neumírá, legenda se vrací. Čezeta model 506

Žádný jiný motocykl nebudil v Československu emoce tak, jako Čezeta. Nyní při příležitosti šedesátého výročí výroby se Čezeta 506 vrací jako luxusní elektrický skútr. Mezi lety 1957 a 1964 se stal skútr symbolem volnosti, zábavy a dobrodružství pro mladé. Dlouhá karoserie ve tvaru torpéda, dlouhé sedlo a stupačky Čezety tu nebyly pouze pro potěšení oka, ale hlavně pro pohodlí spolujezdce. Přes 100 000 strojů bylo rychle vyprodáno a mnoho z nich se zachovalo dodnes a oslavuje krásu, individualitu a snahu potěšit.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“254″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″] 

Není proto divu, že se vrací a v podobě  luxusního modelu 506. Nová generace Čezety zachovává design padesátých let, zjednodušený jednoduchými a elegantními liniemi pro modernější vzhled. Čezeta je vyvinuta a vyrobena v České Republice, přináší výkon 11kW a maximální rychlost 120 km/hod. Zrychlení z 0 na 50 km/hod je pouhých 3,2 sekundy. V rámci nových technologií najdete na Čezetě například dvouzvratnou plynovou rukojeť, nebo volič jízdních režimů včetně zpátečky na levé rukojeti. Čezeta poskytuje perfektní ovladatelnost za jakýchkoliv podmínek. V rámci filozofie Čezety, která zahrnuje co nejjednodušší zacházení se skútrem je nabíjení plně automatizované.

Ale pozor! Pro rok 2017 to bude limitovaná edice 600 kusů ručně vyrobených dle specifikace zákazníka v továrně v Prostějově. Každý kus bude označen štítkem s výrobním číslem na oslavu šedesátého výročí představení modelu 501. Od roku 2018 je v plánu rozšíření výroby modelu 506 a export na mimoevropské trhy.

Mohlo by vás zajímat:  König usiluje o setrvání v superbicích

22. dubna 2017 pořádá Čezeta den otevřených dveří v originální dílně v Mirošovicích – Praha východ. Účast je rozumné potvrdit na e-mailovou adresu: sales@cezeta.com.

https://youtu.be/dnlAsijIYLo