Léčení Any Carrasco je skutečně u konce

12. ledna byla jezdkyně Murcian Kawasaki Provec WorldSSP300 operována, aby se odstranily implantáty (fixační a podpěrné tyče), které byly použity k urychlení jejího zotavení. O několik měsíců dříve, než bylo plánováno, se Dr. Ubierna a Dr. Cáceres, vzhledem k dobrému vývoji poranění obratlů Anny, rozhodli společně s Ana pokračovat a odstranit dlahy.
 
Pokud tedy CT vyšetření naplánované v blízké budoucnosti potvrdí dostatečné zahojení zlomeniny, a jakmile se chirurgická rána zahojí, může se Ana během několika týdnů vrátit ke své normální fyzické aktivitě a za méně než měsíc se vrátit na motorku. To jí umožní zahájit závodní sezónu 2021 na konci dubna v perfektní fyzické kondici.
 
Ana Carrasco (Kawasaki Provec WorldSSP300 Rider): „Jsem opravdu potěšena, operace proběhla podle všech lékařů dobře, chci poděkovat všem za jejich podporu v posledních několika měsících, a zejména Albertovi, našemu lékařskému koordinátorovi „Santi (můj fyzický trenér) a Joan Tao(můj osteopat), za mnoho hodin, které věnovali mému zdraví. Samozřejmě děkuji také za dobrou práci Dr. Ubierny a Dr. Cácerese. Zoufale se snažím dostat zpět na svůj Ninja 400; do začátku sezóny budeme 100% duševně i fyzicky připraveni. “
 
Dr. Cáceres a Dr. Ubierna: „V úterý 12. ledna, jsme provedli operaci k odstranění titanového implantátu zavedeného 15. září. Rozhodli jsme se provést operaci, protože díky CT jsme mohli pozorovat, že zranění bylo konsolidované, proto jsme se rozhodli vložit lyofilizovanou kost do otvorů ve šroubcích, abychom urychlili regeneraci kostí. Chirurgie proběhla dobře a podle plánu; příští týden provedeme CT vyšetření, abychom potvrdili postup. Pokud je vše v pořádku pak za dva týdny si Ana může zacvičit, jakmile se chirurgická rána zahojí a za další dva týdny se zase posadí na motorku “
 
Carla Grau (manažerka týmu Kawasaki Provec WorldSPP300): „Fantastické zprávy z nemocnice a týmu ICATME. Ana by měla být plně připravená za několik týdnů. Odtud v Kawasaki Provec chceme zdůraznit Aninu profesionalitu, když pracuje na svém fyzickém stavu, aby co nejvíce urychlila svoje zotavení. Z pohledu projektu jsme se nezastavili. Na sezónu 2021 máme vše připraveno, všichni naši sponzoři znovu potvrdili podporu projektu, a to i za současné situace ekonomické nejistoty a Anině zranění.