Laia Sanz věří i po10. etapě dakarské rallye 2021 v úspěšný dojezd do cíle

Laia Sanz si zajistila 29. místo v desáté etapě. Důležitější je, že si Sanz udržuje 20. místo v prozatímním pořadí, když se blíží cílové čáře rallye v Jeddahu. 

Laia Sanz: „Dnes to byl frustrující den. Na začátku jsem se cítila dobře, ale pak jsem udělala chybu v navigaci. Poté kolem mě projelo mnoho jezdců a bylo tam tolik prachu, že bylo těžké dohnat čas. Ale celkově jsem dorazila do cíle, což je důležité a doufám, že zítra budu mít lepší den. “

Nebyl to pro Laii ten nejpříjemnější den, ale úspěšné dokončení 10. etapy Rallye Dakar 2021 je dalším důležitým krokem, který ji přibližuje k cíli. Laia prošla dlouhým a frustrujícím dnem v sedle, a to v jednom kuse a nyní se připraví na zítřejší nejdelší rychlostní zkoušku rallye. Jedenáctá etapa Rallye Dakar 2021 má poskytnout snad nejtěžší zkoušku této události. Na 511 kilometrech bude výdrž hrát velkou roli ve výsledku etapy, zejména u fyzicky náročného úseku písečných dun, který sahá až na téměř 100 kilometrů, kde lze čas snadno vyhrát nebo prohrát. Po dokončení etapy dorazí jezdci zpět na pobřeží Rudého moře v Yanbu do konce už zbyde jen jedna etapa.

Foto: GASGAS Motorcycles GmbH- Zdroj:GASGAS Motorcycles GmbH