Laia Sanz úspěšně projela 629 kilometrů třetí etapy DAKARu 2021

Další rychlý den v sedle, stejně jako vysokorychlostní úseky na konci etapy, představoval také pomalé skalní tratě a písečné duny. Celkově etapa přinesla ještě náročnější navigaci a intenzivnějšímu závodění a testovala všechny jezdce na maximum. Laia se cítila stále více pevně a bezpečně na své GASGAS RC 450F a s nemocí a Laia pokračuje v posilování důvěry ve vlastní schopnosti.

Laia Sanz: „Byl to pro mě další dobrý den – stejně jako včera jsem dokázala najít rytmus, se kterým jsem byla spokojená, a vyhnula jsem se jakýmkoli chybám. Snažit se nedělat žádné velké chyby a jezdit důsledně je můj cíl. Momentálně nás čeká jen pár dní a před námi bude spousta náročných etap, takže je důležité brát věci krok za krokem. Dnes to byla rychlá etapa, ale všechno šlo dobře. Zítra to bude další dlouhý den na motorce, takže mým plánem bude opět jet dobrým tempem a soustředit se na vyhýbání se problémům. “

Laia si dnes z velké části užívala bezproblémovou jízdu. Během úvodních 40 kilometrů se posunula o několik pozic, poté strávila většinu dne na 25. pozici a nakonec se vrátila domů jako 26. nejrychlejší jezdec dne a jen 22 minut ztráty na vítěze etapy Tobyho Price.

Další výzvou je pro Laii čtvrtá etapa, dlouhá 813 kilometrů, nejdelší z etap, ale s jednou z nejkratších rychlostních zkoušek závodu na 337 kilometrech, která ji zavede do saúdskoarabského hlavního města Rijádu.

Zdroj a foto: GASGAS Motorcycles GmbH