Laia Sanz předvedla na DAKARu 2021 další superkonzistentní jízdu

Rychlý a skalnatý terén čtvrté etapy vyžadoval trpělivost a dovednosti i při vyšší rychlosti. Opatrný přístup Laie zajistil, že se nedostala do potíží a úspěšně dokončila etapu se skvělým výkonem svého GASGAS. Drobná chyba v navigaci byla její jedinou chybou dne, kdy Sanz skončila na 27. místě. Dokončení speciálu těsně pod 20 minutami ztráty na vítěze etapy Joana Barredu je pozitivním krokem vpřed a zvyšuje její náskok před dalším jezdcem na více než 30 minut.

Laia Sanz: „Byla to dnes opravdu rychlá etapa, která se mi obvykle příliš nelíbí. Ale cítila jsem se celkem dobře. Zůstat v bezpečí byla dnes moje priorita. Jela jsem jen na svém vlastním závodě a snažila jsem se dělat to nejlepší, co jsem mohla. Ke konci etapy jsem udělala jednu malou chybu, ale nic zásadního, takže jsem šťastná. Moje motorka byla skvělá, jsem opravdu spokojená s nastavením, které máme. Potřebuji jen několik dalších etap, abych mohla dále zlepšovat svoje sebevědomí. Zítra to bude zase těžké, ale já se každý den těším a budu se cítit lépe a lépe.“

Laii čeká další těžký den, jelikož se očekává, že speciál pro pátý den Rallye Dakar 2021 bude stejně technicky náročný jako dlouhý. Etapa dlouhá 662 kilometrů bude obsahovat měřený úsek dlouhý 456 kilometrů, který bude tvořen širokou paletou terénů včetně kamenitých tratí a oblasti měkkých dun. Přesná navigace bude zásadní.

Zdroj a foto: GASGAS Motorcycles GmbH