Laia Sanz dokončila svůj 11. ročník Rallye Dakar

Laia Sanz ze společnosti GASGAS Factory Racing, která do své pozoruhodné kariéry přidala další úžasnou kapitolu, dnes úspěšně dokončila svůj 11. ročník Dakar Rallye.

Laia dokončila ohromující 11. Rallye Dakar za sebou v celkovém pořadí na 17. místě opět končí jako nejvýše umístěná ženská účastnice. 

Laia Sanz: „Jsem šťastná, že jsem skončila. Nebylo to tak dávno, co jsme nevěděli, jestli tu vůbec budeme, takže dojet do ​​cíle, jo, je to prostě neuvěřitelné. Můj přístup k rallye pro mě fungoval, řídila jsem se bezpečným a zvládnutelným tempem a chtěla jsem jen dorazit do cíle. Po dni odpočinku jsem se cítila opravdu dobře, takže jsem mohla ještě trochu přidat a drsnou rallye ukončit. Můj tým byl úžasný. Celý čas mě podporoval a moje motorka byla perfektní po celý závod. Takže díky nim jsem tak šťastná, že dokončila další Dakar! “

Rallye Dakar 2021 se dnes skončila svým relativně krátkým 200kilometrovým speciálem. Od začátku nabitý technickými překážkami poskytl všem soutěžícím poslední náročný test. Dokončení letošního Dakaru se ukázalo jako náročné pro všechny jezdce, včetně Laie. S cílem jednoduše dokončit letošní rallye, protože po uzavření smlouvy s Lyme Disease loni v létě, měla velmi málo času na řádnou přípravu. Laia se během prvního týdne rozhodla pro stabilní tempo a bez větších chyb dosáhla dne odpočinku v polovině závodu. Po tolik potřebném dni zotavení a relativního uvolnění se Laia cítila mnohem sebevědomější ve své fyzické schopnosti dokončit závod. Když se blížil konec rallye zrychlila. „Královna pouště“ pokračovala i v posledním závodním dni a dosáhla svého nejlepšího výsledku v etapě a získala 17. místo. Po velmi pozitivním konci svého Dakaru se Sanz v konečném pořadí posunula na 17. místo.

Mohlo by vás zajímat:  Honda CB500X, modelový rok 2022

Jordi Viladoms – manažer týmu GASGAS Rally: „Pro Laiu je úžasné dokončit další Rallye Dakar. Když jsme se v loňském roce dostali z její nemoci, opravdu jsme nevěděli, co nás čeká, a plán byl vzít to den za dnem. Dokončení rallye je její konečný rekord 11 v řadě, což je opravdu pozoruhodný úspěch. Tento rok byl obzvláště tvrdý Dakar, jeden z nejtěžších za nějakou dobu, ale každý den tvrdě bojovala. Jsem na ni opravdu hrdý za to, čeho dosáhla. “

Foto:GASGAS Motorcycles GmbH - Zdroj:GASGAS Motorcycles GmbH