Laia Sanz dokončila šestou etapou první polovinu DAKARu 2021

Je ještě daleko do konce, ale konečně si Laia Sanz po šesti náročných dnech závodů může užít zasloužený odpočinek, když úspěšně dokončila další obtížný den závodů na Rallye Dakar 2021. Laia absolvovala šestou rychlostní zkoušku na 25. místě. Unavená, ale v dobré náladě si „královna pouště“ nyní odpočine a připraví se na to, co nepochybně bude znamenat dalších šest dní náročného závodění.

Laia Sanz: „Jsem dnes šťastná, mám pocit, že jsem jela dobře. Ale druhá polovina dne byla pro mě docela těžká.  Dakar je vždy tvrdý, zvláště když začínáte závod s méně než dokonalou přípravou. Samozřejmě chci být rychlejší, chci dosáhnout dalších výsledků. Důležité je, že i když některé etapy byly rychlejší, než se mi líbí, užívám si, že jsem tady na Dakaru. Určitě vítám skutečnost, že zítra nemusím vstávat brzy a závodit stovky kilometrů, bude dobré si trochu odpočinout s týmem a připravit se na příští týden co nejlépe. Je před námi mnoho dalších dlouhých a obtížných etap, ale zatím to bylo dobré – moje motorka je skvělá, žádné zásadní pády, těším se na další etapy … ale po nějakém odpočinku! “

Laia pokračovala ve své důsledné jízdě i v šesté etapě. Laia si užívala další perný den v sedle, když se na začátku etapy posunula o pět míst nahoru, ale následně zmírnila své tempo. Věděla, že je důležité udržet soustředění a přijet do poloviny závodu bez zranění nebo poškození motorky, a proto Laia přivedla svůj GASGAS RC 450F do cíle etapy na 25. pozici a byla potěšena, že dokončila první týden Rallye Dakar 2021.

Zdroj a foto: GASGAS Motorcycles GmbH