LAIA SANZ dokončila 2. etapu DAKARu 2021 na třiadvacáté pozici

Laia Sanz, která poprvé zasáhla do písečných dun na Rallye Dakar 2021, se probojovala náročnou druhou etapou, aby dosáhla 23. nejrychlejšího času rychlostní zkoušky a celý den bez problémů . Přestože byla etapa 685 kilometrů teprve druhou etapou, čelili jezdci velmi náročným jízdním a navigačním podmínkám, ale nakonec se etapa pro Laii ukázala jako pozitivní den.

Mohlo by vás zajímat:  Michek s Engelem přenastaví své motorky

Laia Sanz: „Jsem mnohem šťastnější, než jsem byla včera. Ne kvůli mému dnešnímu výsledku, ale proto, že jsem se na motocyklu cítila dobře. Včera bylo pro mě těžké najít ten správný rytmus a rovnováhu mezi jízdou a čtením navigace. Dokázala jsem dunami, které jsme měli na začátku etapy, projet kolem některých jezdců přede mnou, a pak jsem se mohla soustředit na svou jízdu. Opět to byla složitá fáze, ale jsem ráda, že jsem neudělala žádné velké chyby. Etapa byla celkově rychlá, měla jen 30–40 kilometrů dun a více připomínala jednu z loňských etap. Jsem ráda, že to pro mě byla dobrá jízda. “

Třetí den Rallye Dakar 2021 bude Laia čelit dalším písečným dunám, když nastoupí na 403 kilometrů časovanou rychlostní zkoušku jako součást denní 629 kilometrové etapy, která se otáčí kolem bivaku ve Wadi Ad-Dawasir. Stejně jako dvě úvodní fáze akce se očekává náročnější navigace.

Zdroj a foto: GASGAS Motorcycles GmbH