Laia Saiz bezpečně dokončila „brutální“ pátou etapu

Laia Sanz přivedla svůj GASGAS RC 450F do cíle na 26. pozici a drží se celkově na 27. místě.

Laia Sanz: „Páni, dnes to byl těžký den! Udělala jsem brzy chybu s navigací, ale zdá se, že všichni ostatní udělali stejnou chybu. Z tohoto důvodu myslím, že můj den nebyl tak špatný. Byla to zábavná etapa se záludnou navigací, takže jsem byla schopna si nějaký čas do poloviny cesty najet. Poté jsem se soustředila na udržování dobrého rytmu, ale ke konci to bylo velmi únavné. Moje příprava na letošní rok nebyla nejlepší, ale jsem ráda, že stále pokračuji v dobrém tempu. Celkově jsem šťastná a těším se na zítra a pak na den odpočinku. “

Pátá etapa poskytla fyzickou a technickou výzvu. Ranní jízda upřednostňovala Laii, protože jí pomalejší rychlosti a kamenitý terén umožňovaly otestovat její navigační schopnosti a rychle překonat brzkou. Laia projela prvním waypointem a znovu zvolila strategii „bez rizika“. Bez zbytečných komplikací dokončila zbytek etapy a posunula se o krok blíže k polovině závodu.

S odpočinkovým dnem v polovině akce, který je nyní na dohled, bude v šesté etapě Rallye Dakar 2021 Laia soutěžit v etapě dlouhé 618 kilometrů s časovým speciálem dlouhým 448 kilometrů. Vzhledem k tomu, že se v terénu očekávají převážně písčité stezky a duny, bude naštěstí po náročném dni v sedle následovat den volna, což poskytne potřebný čas na přeskupení před druhou polovinou akce.

Zdroj a foto: GASGAS Motorcycles GmbH