KYMCO představuje v Praze na e-Salonu svůj „chytrý“ elektroskútr

Kymco_i-One_DX

KYMCO přivezla na právě probíhající ročník veletrhu e-SALON v pražských Letňanech nové modely svých „chytrých“ elektroskútrů značky i-One. Ty zaujaly nejen skvělým designem a jízdními vlastnostmi, ale také speciálním systémem vyměnitelných baterií, které společnost KYMCO uvedla na trh pod značkou iONEX. Baterie vážící pouhých šest kilogramů může být ze skútru kdykoliv a kdekoliv vyjmuta a nahrazena baterií novou. Lze si ji také vzít na schůzku v kavárně, kde si ji během šálku kávy dobijete stejně snadno jako svůj mobilní telefon. Toto chytré řešení se postupně prosazuje v řadě světových metropolí, mezi které se v blízké budoucnosti může zařadit i hlavní město Praha.

Modely i-One jsou navrženy pro každodenní využití v městském provozu. Jednoduchý a moderní design zaujme také velmi dobrým výkonem 125 ccm, který ve sportovnější verzi dosáhne skvělé akcelerace a maximální rychlosti až 74 km/h, což ocení zejména řidiči znalí městského a příměstského provozu.

KYMCO představilo v Miláně RevoNEX, vysokorychlostní plně elektrický motocykl

Na elektrickém skútru do zaměstnání i na výlet

Model i-One nabízí řešení na kratší i delší vzdálenosti. Pro každodenní dojíždění do zaměstnání můžete cestovat pouze s jednou ze dvou baterií, čímž získáte větší úložný prostor pod sedadlem. Pro víkendové cestování však můžete zasunout obě baterie a získat delší dojezdovou vzdálenost. Při rychlosti 30 km/h tak lze ujet až 90 kilometrů.

Dobíjecí stanice v obchodním centru, kanceláři či hotelu

KYMCO se rozvoji elektromobility věnuje již více než 20 let. Za tuto dobu získalo skvělý náskok před řadou svých konkurentů a znát je to i na jeho dobíjecím systému iONEX. Ten nabízí řešení jak pro tradiční čerpací stanice, kde se zásobníky baterií dají umístit obdobně jako schránky na zboží z e-shopů, tak i pro zcela nová místa, kde byste dnes čerpání pohonných hmot nehledali. Filozofií firmy KYMCO je totiž umožnit výměnu baterií všude tam, kde je to přirozené – v obchodních centrech, na poštách, nádražích či hotelech. Všude tam se dá futuristicky vypadající skříň s náhradními akumulátory umístit. Speciálně ceněn pak může být iONEX v centrálách rozvážkových služeb či různých logistických firmách, kde čas hraje důležitou roli a kde není prostor pro zdlouhavé dobíjení.

Mohlo by vás zajímat:  KYMCO představuje novinky pro sezónu 2021

Kymco_i-One_DX- (2)

Chytrá technologie Noodoe IOT

Modely i-One jsou také vybaveny „chytrou“ technologií Noodoe IOT. Díky ní může řidič na panelu před sebou sledovat informace o aktuálním počasí či o nejbližší nabíjecí stanici. S nově představenou funkcí Noodoe Journey může řidič rovněž uchovávat data o každé své cestě a sdílet je s řidiči po celém světě. Oblibu si tak i-One získává i u různých bike-sharingových start-upů, které kromě odolnosti sázejí právě na snadnou ovladatelnost a navigaci.

„Uvedení modelů i-One představuje pro společnost KYMCO další velký posun v oblasti městské elektromobility. Chceme i nadále pokračovat ve vývoji skútrů s nadčasovým designem a inteligentními technologiemi, u kterých bude kladen důraz na výkon a dlouhý dojezd, který si cení řidiči na celém světě,“ říká předseda společnosti KYMCO Allen Ko.

Kymco_i-One_DX- (3)