KYMCO představilo v Miláně RevoNEX, vysokorychlostní plně elektrický motocykl

KYMCO RevoNEX_02

Tchajwanský výrobce vozidel KYMCO představil na mezinárodním motoristickém veletrhu EICMA v Miláně nový model vysokorychlostního a plně elektrického motocyklu s názvem RevoNEX. Pokračuje tak v udávání trendu plně elektrických vysokorychlostních modelů, které poskytují prvotřídní jízdní zážitek a zároveň jsou šetrná k životnímu prostředí. Novinka bude na trhu dostupná v roce 2021.

KYMCO RevoNEX je nový model motocyklu s plně elektrickým pohonem zajišťujícím všestranný výkon, na který řidiči elektrických silničních motorek již dlouho čekají. Díky zcela nové elektrické architektuře posouvá RevoNEX kategorii jednostopých vozidel na vyšší úroveň. „KYMCO RevoNEX je o krok blíže k ideálnímu motocyklu, o kterém sní všichni novodobí silniční motocyklisté. Zkombinovali jsme více než dvě desetiletí zkušeností s výrobou elektrických vozidel a filozofii předního designu, abychom redefinovali, co mohou řidiči očekávat od nadcházející éry vysoce výkonných silničních motocyklů,“ řekl Allen Ko, předseda KYMCO.

Na loňském ročníku veletrhu EICMA představilo KYMCO sportovní motocykl SuperNEX. Nový model RevoNEX, který je určený pro každodenní ježdění, dramaticky mění pohled na kategorii elektrických motocyklů. Ačkoliv zdědil od svého předchůdce vzhled, prakticky všechny jízdní prvky se dočkaly výrazných změn.

Allen_Ko-predseda-KYMCO-na-RevoNEX
Allen Ko, předseda KYMCO, na RevoNEX

Šestistupňová převodovka a elektrická akcelerace v plném rozsahu

Řazení je umění jízdy na motorce. RevoNEX je vybaven pokrokovou šestistupňovou převodovkou, která umožňuje užít si každou minutu jízdy. Funkce „stop-and-go“ pak přijde vhod především v městském provozu. O výkon motocyklu se stará KYMCO EFA (Electric Full-Range Acceleration). Kalibrovaný elektrický motor zajišťuje okamžitou odezvu škrticí klapky a nepřetržité dodávání energie. Kombinace pokrokovou elektrické hnací jednotky se šestistupňovou převodovkou umožňuje využívat optimální výkonové pásmo motoru.

Mohlo by vás zajímat:  Motocykloví výrobci KTM, Honda, Yamaha a Piaggio budou spolupracovat na elektrických motorkách

RevoNEX zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a od 100 do 200 km/h za pouhých 8,7 sekund. Ve městě, kde není řazení příliš potřeba, mohou řidiči využívat pouze první rychlostní stupeň, který umožní zrychlení až na 80 km/h. KYMCO EFA je tak zárukou prožitku z jízdy v jakékoli prostředí.

KYMCO RevoNEX na EICMA

Dokonalá kontrola nad řízením ve spojení s nastavitelnými režimy jízdy

Speciálně pro model RevoNEX vyvinulo KYMCO systém FEP (Full Engagement Performance), což je pokrokový systém řízení výkonu, který uživateli umožňuje sebevědomě využívat plného potenciálu motocyklu. Při jízdě po nerovné vozovce nebo kalužemi vody, které se běžně v ulicích vyskytují, nedochází k proklouzávání kol a řidiči se tak mohou spolehnout na hladký zážitek z jízdy. Během náhlého brzdění v neočekávaných situacích zajišťuje FEP maximální trakci a zabraňuje zvedání zadního kola.

Zvuk je hlasem stroje. Ten motocyklu RevoNEX zajišťuje systém AAM (Active Accoustic Motor), jenž je vybaven multifrekvenčním akustickým generátorem, který zvyšuje jeho nativní zvuk. Pro plné přizpůsobení stylu řidiče nabízí RevoNEX čtyři různé jízdní profily, které se stupňují podle intenzity jízdy. KYMCO tak plně reaguje na všechny potřeby uživatelů jejich vozidel.

KYMCO RevoNEX_01