KTM zůstane v MOTOGP minimálně do roku 2026

KTM Motorsports bude v příštích šesti letech usilovat o dosažení nových milníků a dalších „maxim“ MotoGP. Po podpisu prodloužení smlouvy s držiteli komerčních práv a propagátorkami Dorna Sports S.L., což zajistí, že KTM RC16 bude na startu až do roku 2026. KTM se na začátku roku 2017 připojila k první třídě FIM Grand Prix Motorcycling. Závody vyhrály v kategoriích 125 ccm a 250 ccm a inaugurační šampionát Moto3 byl získán v roce 2012. KTM také získala 14 vítězství v Moto2 GP za tříleté období díky současným závodníkům Red Bull KTM Bradovi Binderovi a Miguelovi Oliveirovi. V současné době je KTM jedinou značkou s přítomností od soutěží o rozvoj talentů, jako je Northern Talent Cup a Red Bull MotoGP Rookies Cup, přes tři divize Grand Prix. Celé dva roky čtyři RC16 tlačí na špičkové výsledky v MotoGP díky týmům Red Bull KTM Factory Racing a KTM Tech3 Racing.

Společnost si užívala své první pódiové umístění MotoGP na konci kampaně v roce 2018 a své první vítězství v roce 2020 se dvěma různými jezdci, protože KTM RC16 rychle dosáhlo špičkové úrovně výkonu. Ve všech třídách Grand Prix nyní KTM počítá 110 trofejí vítězů. Dokončením 4. místa v hodnocení MotoGP Constructors 2020 byl stanoven standard pro další postup v příštích šesti sezónách. MotoGP má pro KTM hrdé místo vedle dalších důležitých sérií a disciplín, jako jsou Rally, MXGP, Enduro a AMA Supercross a Motocross.

Mohlo by vás zajímat:  Limitovaná edice Suzuki GSX-R1000 a GSX-R1000R v barvách závodního speciálu

Pit Beirer, ředitel KTM Motorsport: „Jsem nesmírně šťastný, že mohu oznámit tento nový pětiletý kontrakt s Dornou. Chtěl bych při této příležitosti poděkovat zejména Dorně a panu Carmelovi Ezpeletovi a celému jeho týmu, protože jsme spolu už měli čtyři skvělé roky a jsou opravdu profesionálním partnerem v tomto důležitém sportu. Po několika sezónách jsme postavili tento projekt na velmi solidní základnu, takže je pozitivním krokem pokračovat v naší účasti v MotoGP až do roku 2026.“

Hubert Trunkenpolz, člen představenstva KTM AG (CMO): „Vstup do MotoGP byl velkým tahem do velkého šampionátu a věděli jsme, že šance jsou proti nám, ale energie a nápady a touha z naší strany nikdy byly mimo pochybnosti. Můžeme vidět vliv úspěchu MotoGP v celém podnikání i význam pro značku na globální scéně. Jsme rádi, že zůstaneme součástí paddocku MotoGP s naší současnou strukturou a několika slibnými projekty před námi.

Mohlo by vás zajímat:  Milníky MotoGP 2020: Nejlepší rok v MotoGP 2020 pro RED BULL KTM

“ Carmelo Ezpeleta, generální ředitel Dorna Sports SL: „S obnovou partnerství s KTM jsme velmi spokojeni, protože jsou nejen úžasným partnerem, ale protože si také vybrali platformu mistrovství světa FIM MotoGP jako marketingový nástroj, který považují za ideální pro jejich výrobky. To je nejen dobrá zpráva pro šampionát, ale také pro náš sport, a to díky zapojení do všech tří závodních kategorií. Toto rozšíření završuje loňskou epickou sezónu třemi vítězstvími ve třídě MotoGP – jedno vítězství Jihoafričana Brada Bindera na Velké ceně České republiky a dvě historické vítězství Miguela Oliveiru, první ve Štýrsku a poslední na jeho domácí Velké ceně v Portugalsku což dokazuje jejich úspěch v nejnáročnější kategorii motocyklů. “

Zdroj a foto: KTM Factory Racing