KTM představuje KTM 450 SX-F HERLINGS REPLICA a oznámila uvedení do prodeje

KTM uvádí na trh velmi speciálního motokrosový model KTM 450 SX-F HERLINGS REPLICA. Bere to jako oslavu vynikajícího výkonu Jeffreye Herlingse a titulu Mistrovství světa v motokrosu FIM MXGP. V tomto nezapomenutelném roce Herlings v MXGP prožíval vrcholy i špatné chvíle jezdce motokrosu. I když v polovině sezóny utrpěl úraz klíční kosti, nakonec v roce 2018 ovládl většinu závodů.

KTM 450 SX-F HERLINGS REPLICA je model určený pro evropské zákazníky a bude vyroben v omezeném množství. Tento sériově vyhlížející motocykl má však řadu vylepšení oproti standardnímu modelu, například tlumič výfuku Akrapovič. Jeho distribuce do sítě dealerů začne v lednu 2019. 

„Bylo to pro mě překvapení, když jsem zjistil, že bude KTM 450 SX-F HERLINGS REPLICA. Celou svou kariéru jsem spojen s KTM a zažili jsme spolu těžké časy, ale taky jsme mnohokrát oslavovali. Prožívali jsme veselé i smutné časy jako rodina a to nejen v paddocku, ale i v celém Rakousku. Výsledky letošního roku byly neuvěřitelné a já se i přes zranění mohl vrátit a vyhrát celý šampionát. A ještě úspěch potvrdit před domácími fanoušky. Jsem nadmíru poctěn motocyklem, kterýrepikuje můj závodní stroj,“ řekl Jeffrey Herlings. Herlings musel v této sezoně vyhrát 31 z 38 závodů, aby získal vítězství v MXGP.

„Jeffreyho sezóna je skvělý příběh a jsme právem hrdí na to, že ho s ním můžeme oslavit vítězství a titul FIM MXGP Motocross World Championship. Ke konci loňské sezóny byl nepřekonatelný a vyhrál také závod v Americe. V návaznosti na CAIROLI REPLICA, které jsme vyrobili před několika lety, jsme chtěli uctít Jeffreyho a jeho úspěchy s KTM 450 SX-F HERLINGS REPLICA. Tento model má speciální design Herlings a je skvělým dárkem pro evropské jezdce, kteří hledají špičkový stroj READY TO RACE,“ uvedl Joachim Sauer, KTM Senior Product Manager Offroad.