KTM oznamuje nové partnerství s Infront Moto Racing, začíná éra e-motokrosu.

KTM s potěšením oznamuje nové partnerství s Infront Moto Racing, které bude mít za následek vznik FIM Europe Junior e-Motocross Championship, který bude probíhat v příštích dvou letech. Tato vzrušující nová evropská závodní série, která se bude konat vedle prestižního mistrovství světa FIM v motokrosu, je novou kategorií, která se zavádí s cílem vyvinout novou generaci závodníků na elektricky poháněných juniorských motokrosových strojích. KTM je hrdá na to, že je v čele inovací v odvětví e-mobility.

Kromě zařazení KTM SX-E 5 do závodů KTM Junior Supercross v rámci AMA Supercross Championship a možnosti závodit s tímto modelem v kategorii Mini-E na juniorských šampionátech v USA, FIM Europe Junior e -Motokrosové mistrovství je pro KTM důležitým dalším krokem v mezinárodní motokrosové soutěži s elektronickým pohonem. Nové pětidílné mistrovství pro jezdce ve věku 6-8 let, které začíná v září na FIM Motocross of Nations v Itálii, nabízí mladým jezdcům příležitost rozvíjet své dovednosti na okruzích Grand Prix ve stejný víkend jako nejlepší motokrosoví sportovci z celého světa a jezdci mohou soutěžit na KTM SX-E 5.

Vítěz série 2021 FIM Europe Junior e-Motocross Championship získá ultra exkluzivní a velmi speciální cenu – třídenní příležitost s továrním závodním týmem. Pokud je šampionem 2021 závodník KTM SX-E 5, získá exkluzivní přístup a trénink šitý na míru týmu Red Bull KTM Factory Racing a jeho sportovcům z mistrovství světa jako nikdo jiný. Zapojení KTM do série navíc znamená, že všichni mladí závodníci soutěžící na palubě strojů KTM budou mít k dispozici speciální vstupní balíček obsahující značkovou čepici, láhev, tričko, deštník a pit-board. Všem juniorským závodníkům přihlášeným do třídy bude také nabídnuta příležitost zúčastnit se přednášek a procházek po trati (během závodních víkendů) pořádaných některými z nejlepších profesionálů v oboru. On-track relace pro novou třídu budou zahrnovat bezplatný a načasovaný trénink, po kterém následují dvě mota na upravené verzi každé trati Grand Prix.

Mohlo by vás zajímat:  2022 MotoGP: Hledání dokonalosti začíná

Specializovaný tým e-technologií KTM ve výzkumu a vývoji pracuje na produktech e-mobility od poloviny 2000. Modely jako KTM FREERIDE E-SX a E-XC byly původně oznámeny téměř před 10 lety, následované KTM FREERIDE E-SM v roce 2015. Od té doby se KTM v tomto sektoru angažuje; vytváření strojů READY TO RACE poháněných futuristickou nejmodernější elektrickou technologií. KTM SX-E 5 byla uvedena na trh v roce 2019 a nabízí prémiový produkt READY TO RACE pro juniorské jezdce, který poskytuje velké výhody z hlediska adaptability pro mladého a ctižádostivého závodníka. Na počátku roku 2021 zavedla společnost KTM do své pokročilé řady elektronických mobilit další impuls zavedením elektrických balančních kol FACTORY REPLICA STACYC 12eDRIVE a 16eDRIVE. Zapojení KTM do nové kategorie juniorských e-motokrosů FIM Europe je další kapitolou jejího putování po e-mobilitě.

Florian Burguet, viceprezident pro globální marketing KTM
„V samém srdci společnosti KTM AG a jejích značek vždy byla naše vášeň pro představování nových lidí v offroadových závodech a pro rozvoj juniorských závodníků, proto je pro nás tato nová řada FIM Europe Junior neuvěřitelně důležitá. Mnoho dnešních profesionálních závodníků , bez ohledu na značku, kterou v současné době zastupují, zahájili svoji závodní cestu na jednom z našich sportovních vozů. Díky kompletní produktové řadě motokrosu mohou mladí závodníci zahájit svou kariéru na našich juniorských kolech a pokračovat ve své cestě jak na dvoudobých, tak na čtyřech – Přeneste technologii na nejvyšší úroveň Grand Prix Motocross nebo Supercross. Cítíme se však jako lídr na globálním offroadovém trhu odpovědností KTM AG podporovat, propagovat a urychlovat implementaci elektrických motokrosových vozidel mezi mladými závodníky a nabízet alternativní formy Toto je začátek nové kapitoly a my rádi využijeme možnosti našeho partnerství s Infront Moto Racing pro FIM Europe Junior e-Motocross Championship, protože nabízí nový odrazový můstek ve vývoji motokrosových hvězd zítřka. “

Mohlo by vás zajímat:  KTM 790 DUKE: originální SCALPEL se v modelovém roce 2022 vrací

Martin de Graaff, prezident FIM Europe
„Jedná se o nový vývoj pro mladé jezdce v Motocross Championship. FIM Europe oceňuje tento krok od KTM AG a Infront Moto Racing. Pro juniorské jezdce bude úžasné zahájit svou kariéru tímto způsobem. Tento nový šampionát zapadá do filozofie společnosti KTM AG a jejích značek velmi dobře a budoucnost motoristického sportu obecně závisí na technickém vývoji všech druhů zdrojů energie. Těšíme se na první závody v tomto novém juniorském šampionátu v e-motokrosu. “