KTM odhaluje KTM 250 SX-F TROY LEE DESIGNS

Limitovaná edice KTM 250 SX-F TROY LEE DESIGNS, vyvinutá na základě zpětné vazby přímo od elitních superkrosových a motokrosových závodníků, přichází s pečlivě vybranými a závodem odvozenými upgrady oproti již tak agilní a výkonné KTM 250 SX-F. KTM 250 SX-F TROY LEE DESIGNS těží z prémiového odpružení WP XACT, ultralehkého rámu z chromoly oceli, výkonných brzd Brembo a přepínače map na řídítkách, který volí mezi dvěma mapami motoru a aktivuje řízení trakce a rozjezdu, aby zvládl vysoce – vyladěný motor DOHC.

Kombinace těchto výkonnostních vlastností, které jsou standardem u všech čtyřtaktních motokrosových modelů KTM, s osvědčenými vylepšeními specifikovanými v KTM 250 SX-F TROY LEE DESIGNS činí z tohoto stroje na trati zbraň. Jedním z vrcholů tohoto stroje je standardní jednotka připojení (Connectivity Unit), která v kombinaci s bezplatnou aplikací myKTM společně nabízejí snadné nastavení motoru a odpružení prostřednictvím smartphonu.

Mohlo by vás zajímat:  Jezdci Red Bull KTM Factory Racing. Den odpočinku

Mezi vylepšení KTM 250 SX-F TROY LEE DESIGNS patří špičková kola Factory. Mají černé ráfky D.I.D DirtStar a plně CNC obráběné oranžové eloxované náboje. Spolu s černými paprsky a oranžovými eloxovanými hliníkovými vsuvkami zaručují minimální hmotnost při maximální stabilitě, což dává jezdci úplnou kontrolu.

Pneumatiky Dunlop Geomax MX 33 přenášejí sílu na zem díky osvědčené konstrukci block-in-a-block, která umožňuje pokračovat v jízdě vpřed. Tovární trojité svorky eloxované v oranžové barvě se perfektně hodí k vidlím WP XACT a mají přesně vypočítanou tuhost, aby odpovídaly charakteristikám rámu a vidlice.

KTM 250 SX-F TROY LEE DESIGNS je standardně dodáván také s tlumičem Akrapovič Slip-On, který zlepšuje low-endový zvuk motoru o objemu 250 ccm a snižuje hmotnost díky jeho titanové konstrukci. Motorka má poloplovoucí přední kotouč zajišťující maximální brzdný výkon, kryt předního brzdového kotouče a lehké černé hliníkové zadní kolo. Byl přidán kryt spojky Hinson pro zvýšení odolnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Jezdci Jantar teamu vstoupili do druhé třetiny DAKARu 2021 pátou etapou

Určitě upoutá pozornost speciální grafika instalovaná výhradně na KTM 250 SX-F TROY LEE DESIGNS. Ikonický modrý potah sedadla se silikonovými pruhy přispívá k zajímavému vzhledu motocyklu a poskytuje jezdci optimální pocit a přilnavost. Rychlý a agresivní vzhled, intarzovaná grafika a technické prvky dokonale replikují závodní stroje amerického závodního týmu TLD a odlišují tento stroj v katalogu motokrosu.

Zdroj a foto: KTM