KTM nabízí pro rok 2023 řadu balančních kol KTM SX-E

Řada balančních kol KTM SX-E 2023 umožňuje juniorským jezdcům zcela nový zážitek z jízdy na motocyklech od nejútlejšího věku, přičemž tři modely představují ideální platformy pro zdokonalování jejich dovedností. Řada KTM SX-E je napájena z baterie a umožňuje neomezené použití uvnitř i venku, s téměř tichým provozem a volitelnými výstupními výkony pro bezpečné použití.

KTM SX-E 1.12
Na základní úrovni je KTM SX-E 1.12 navrženo tak, aby přivítalo mladé jezdce s malými nebo žádnými zkušenostmi s jízdou. S hmotností pod 7,7 kg poskytuje snadno ovladatelný balíček pro jezdce i rodiče, snadno se nakládá a vykládá a také se dá zvednout v případě převrácení. To spolu s výškou sedla 330 mm a hliníkovým svařovaným rámem TIG, 12” kompozitovými koly s pneumatikami a možností tlačení a jízdy setrvačností v režimu bez pohonu poskytuje ideální výchozí bod pro nalezení rovnováhy. Napájeno 20V, 2Ah rychloodpojitelným průmyslovým lithium-iontovým akumulátorem, může dosáhnout 30 až 60 minut provozu. V tréninkovém režimu je rychlost omezena na pouhých 8 km/h, odtamtud se postupuje po krocích až po maximální rychlostní limit 14 km/h v pokročilém režimu.

Jak pokračují v rozvoji dovedností, základní rychlostní výstup KTM SX-E 1.12 umožňuje mladým jezdcům pomalu budovat jejich sebedůvěru a zároveň rozvíjet koordinaci ruka-oko, ovládání plynu a rovnováhu.

KTM SX-E 1.16 je vybaveno vysoce výkonným bezkomutátorovým motorem s vylepšeným výkonem a točivým momentem při nízkých otáčkách. To je ideální pro jezdce ve věku od čtyř do osmi let s hmotností do 35 kg. KTM SX-E 1.16 je napájeno 20V, 4Ah rychle odpojitelnou průmyslovou lithium-iontovou baterií se třemi režimy napájení, maximální rychlost je omezena na 20 km/h v pokročilém režimu se standardním převodovým poměrem. KTM SX-E 1.16 vážící pouhých 9 kg, s výškou sedla 431 mm a 16” a kompozitovými koly s pneumatikami je ovladatelnější oproti KTM SX-E 1.12,  umožňuje agresivnější jízdu v rozmanitějším terénu. Navíc lze baterie rychle a snadno vyměnit.

KTM SX-E 1.20
Zcela nový KTM SX-E 1.20 je vybaveno platformou 36V bezkomutátorového motoru, která poskytuje výkon a dojezd pro zdolání pokročilejších terénů a rychlejší jízdy. Díky maximální rychlosti 32 km/h, přední vidlici MANITOU J-Unit se zdvihem 80 mm a celohliníkovému rámu s patentovanými tvarovanými trubkami se KTM SX-E 1.20 chová jako větší minicrosser s ochrannou sítí. Výška sedla 584 mm je stále zvládnutelná. Balíček dílů doplňují 20“ nylonová kola s utěsněnými ložisky, pneumatické pneumatiky INNOVA a hydraulické kotoučové brzdy Hayes Dominion A2 po celém obvodu s 60 mm vpředu a 140 mm vzadu. S hmotností těsně pod 15 kg s baterií je KTM SX-E 1.20 ideální pro děti ve věku od 10 do 12 let do 52 kg, přičemž jsou k dispozici tři režimy výkonu, které nejlépe vyhovují jejich úrovním dovedností. KTM SX-E 1.20 lze jet v tréninkovém režimu s omezenou maximální rychlostí 16 km/h, až 24 km/h ve středním nebo standardním režimu nebo v režimu plného výkonu 32 km/h. Doba chodu závisí na tom, který režim napájení je aktivován, a na typu terénu.

Řada elektrických balančních kol KTM SX-E nabízí jedinečnou příležitost užít si motocyklový sport a zároveň zvládnout rovnováhu a ovládání plynu, zejména když se mladí jezdci  připravují na přechod na větší platformy.