KTM jezdci ukončili shakedown testy před DAKAR RALLY 2021

Trojice jezdců Red Bull KTM Factory Racing, Toby Price, Matthias Walkner a Sam Sunderland, úspěšně dokončila své testy Shakedown před letošní Rallye Dakar. Připojil se Daniel Sanders z KTM Factory Racing v Džiddě a tým dokončil všechny administrativní úkoly před kvalifikačním prologem.

Letošní Dakarská rally, která se koná na Středním východě již druhý rok po sobě a slaví 43. ročník, vypadá, že bude výzvou pro všechny konkurenty už od prvního dne. Po krátkém 11 km dlouhém Prologu čeká jezdce 12 náročných rychlostních zkoušek v celkové délce 7 646 km, které je provedou nejtěžším terénem, ​​který Saúdská Arábie nabízí.

Mohlo by vás zajímat:  Vyrobena k soutěžení. Husqvarna FS 450 K už je tady

Organizátoři akce, kteří do roku 2021 přinesli zcela novou trasu, usilovně pracovali na vytvoření závodu, který dále testuje navigační schopnosti všech konkurentů. Sníží se také průměrná rychlost na 4 767 km měřených speciálů, přičemž se očekává, že etapy budou zahrnovat pomalejší a technicky náročnější terén. V zájmu bezpečnosti byly pro letošní závod zavedeny také nové předpisy, včetně omezení u pneumatik, zvukového výstražného systému, který upozorní jezdce na nebezpečí před sebou během závodění, a také jsou povinné bundy s airbagy.

Tři jezdci Red Bull KTM Factory Racing mají za sebou obrovské množství rally zážitků – všichni tři jsou bývalými vítězi Dakaru – spolu se znalostmi ze závodění na Dakaru na Středním východě. Toby Price, Matthias Walkner a Sam Sunderland jsou fit a plně motivovaní.

Daniel Sanders z KTM Factory Racing do Dakaru 2021 přichází jako relativní nováček. Nicméně juniorský jezdec týmu před startem závodu ukázal velkou vyspělost a rychlost a bude usilovat o dokončení akce se solidním umístěním.

Jordi Viladoms – manažer týmu KTM Rally: „Věci se v Džiddě vyvíjejí dobře, pro celý tým to byla těžká cesta, jak se sem dostat s různými omezeními a provedenými testy, ale nyní jsme na závod 100% připraveni . Shakedown byl nesmírně pozitivní, a přestože terén nebyl úplně takový, jaký očekáváme v samotné rally, všichni jezdci se cítili na svých strojích pohodlně.“

Po krátkém prologu v sobotu 2. ledna začíná Rallye Dakar 2021 první etapou 623 km dnes od saúdskoarabské Džiddy. Celkově se akce skládá z 12 celých etap, které pokrývají vzdálenost 7 646 km, s cílem také v Džiddě, 15. ledna.

Foto:KTM Factory Racing - Zdroj:KTM Factory Racing