KTM jezdci ukončili shakedown testy před DAKAR RALLY 2021

Trojice jezdců Red Bull KTM Factory Racing, Toby Price, Matthias Walkner a Sam Sunderland, úspěšně dokončila své testy Shakedown před letošní Rallye Dakar. Připojil se Daniel Sanders z KTM Factory Racing v Džiddě a tým dokončil všechny administrativní úkoly před kvalifikačním prologem.

Letošní Dakarská rally, která se koná na Středním východě již druhý rok po sobě a slaví 43. ročník, vypadá, že bude výzvou pro všechny konkurenty už od prvního dne. Po krátkém 11 km dlouhém Prologu čeká jezdce 12 náročných rychlostních zkoušek v celkové délce 7 646 km, které je provedou nejtěžším terénem, ​​který Saúdská Arábie nabízí.

Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad. Výbava motorkáře 2021

Organizátoři akce, kteří do roku 2021 přinesli zcela novou trasu, usilovně pracovali na vytvoření závodu, který dále testuje navigační schopnosti všech konkurentů. Sníží se také průměrná rychlost na 4 767 km měřených speciálů, přičemž se očekává, že etapy budou zahrnovat pomalejší a technicky náročnější terén. V zájmu bezpečnosti byly pro letošní závod zavedeny také nové předpisy, včetně omezení u pneumatik, zvukového výstražného systému, který upozorní jezdce na nebezpečí před sebou během závodění, a také jsou povinné bundy s airbagy.

Tři jezdci Red Bull KTM Factory Racing mají za sebou obrovské množství rally zážitků – všichni tři jsou bývalými vítězi Dakaru – spolu se znalostmi ze závodění na Dakaru na Středním východě. Toby Price, Matthias Walkner a Sam Sunderland jsou fit a plně motivovaní.

Daniel Sanders z KTM Factory Racing do Dakaru 2021 přichází jako relativní nováček. Nicméně juniorský jezdec týmu před startem závodu ukázal velkou vyspělost a rychlost a bude usilovat o dokončení akce se solidním umístěním.

Jordi Viladoms – manažer týmu KTM Rally: „Věci se v Džiddě vyvíjejí dobře, pro celý tým to byla těžká cesta, jak se sem dostat s různými omezeními a provedenými testy, ale nyní jsme na závod 100% připraveni . Shakedown byl nesmírně pozitivní, a přestože terén nebyl úplně takový, jaký očekáváme v samotné rally, všichni jezdci se cítili na svých strojích pohodlně.“

Po krátkém prologu v sobotu 2. ledna začíná Rallye Dakar 2021 první etapou 623 km dnes od saúdskoarabské Džiddy. Celkově se akce skládá z 12 celých etap, které pokrývají vzdálenost 7 646 km, s cílem také v Džiddě, 15. ledna.

Foto:KTM Factory Racing - Zdroj:KTM Factory Racing