KTM 890 Duke R-Super Scalpel se představuje pro modelový rok 2022

KTM 890 DUKE R vstupuje do nového modelového roku se zcela novou základní barvou Atlantic Blue přímo z jejího velkého bratra, KTM 1290 SUPER DUKE R. KTM 890 DUKE R, který existuje od roku 2020, se ukázal jako nesporný šampión v segmentu střední váhy. Pyšní se impozantním výkonem 121 koní a točivým momentem 99 Nm a představuje seriózní volbu pro závodní jezdce, kteří hledají hbitost, razanci a vyváženost.

KTM 890 DUKE R se díky své bleskurychlé geometrii řízení nazývá SUPER SCALPEL. Díky nosné konstrukci jeho trubkového ocelového šasi a nastavitelnému odpružení WP APEX zůstává nahým kolem střední váhy bez kompromisů, stejně jako doma na zakroucených horských průsmycích i na závodní dráze, poskytuje větší výkon, větší točivý moment a intenzivnější asfalt-carving agilita než jakékoli jiné paralelní dvojče v segmentu.

Zatímco jeho dopředná hybnost a agilita jsou příkladné, KTM 890 DUKE R exceluje také při zpomalování. Přední monoblokové třmeny Brembo Stylema uchycující masité 320 mm kotouče na přední straně spolu s nastavitelným hlavním válcem Brembo MCS znamenají, že SUPER SCALPEL se zastaví tak rychle a přesně, jako útočí na vrcholy. Sada lepících pneumatik Michelin Power Cup 2 poskytuje spolehlivou přilnavost na všech asfaltových površích za všech povětrnostních podmínek. Pokud jde o elektronické kouzlo, KTM 890 DUKE R využívá Cornering ABS a Cornering MTC (kontrola trakce motocyklu) s 6D snímačem úhlu náklonu, který nejen detekuje náklon ze strany na stranu a dopředu a dozadu (náklon) pohyby kola, ale také rotace kola kolem jeho svislé osy (yaw). To se promítá do komplexního řízení kontroly trakce, prováděné pomocí snímače prokluzu kol a snímače úhlu sklonu. Výběr jízdních režimů – jmenovitě RAIN, STREET, SPORT a volitelný režim TRACK – zajišťuje úplné přizpůsobení jezdce, devět úrovní nastavitelného prokluzu kontroly trakce, zapnutí/vypnutí ochrany proti prokluzu kol a další nastavení ovládání plynu.

Největší rozdíl je zřejmý: KTM 890 DUKE R nyní nabízí prémiový odstín matného laku. Barva nazvaná „Atlantic Blue“ připomíná patro použité na závoďáku KTM RC16 GP a nedávno KTM 1290 SUPER DUKE R, což přispívá k chování THE SUPER SCALPEL READY TO RACE. Typický pro všechny modely KTM ‚R‘, charakteristický oranžový rám nadále poskytuje dokonalý kontrast barev a zároveň posiluje přítomnost READY TO RACE. Se svým novým vzhledem, který odpovídá jeho výkonu a charakteru, KTM 890 DUKE R opět slibuje, že bude strojem připraveným na trať, na kterém budete chtít jezdit každý den.

Jako vždy byla vyvinuta celá řada speciálně vytvořených dílů KTM PowerParts pro personalizaci a další zintenzivnění vaší jízdy. Řada KTM PowerWear zajišťuje, že jezdec ze sebe dostane maximum a zvýší jeho výkon READY TO RACE.