KTM 890 DUKE bude z výroby vyjíždět na pneumatikách ContiRoad

MY21-KTM-890-DUKE_Action-1024x683

Rakouský výrobce motocyklů KTM a divize Continental Motorcycle Tires přinášejí novou zprávu – v tomto roce navážou významnou spolupráci. Sportovní „naháč“ KTM 890 DUKE, který vjede na trh právě v roce 2021, bude mít na svých ráfcích již z výroby špičkové pneumatiky „ContiRoad“.

Tento nový model sportovních silničních pneumatik byl vyvinut v Korbachu a vyrábí se v asijské továrně společnosti Continental s využitím těch nejmodernějších strojů a technologií. Během vývoje dostal do vínku geny několikanásobného vítěze testů ContiRoadAttack 3. Model ContiRoad zaujme agilním handlingem, dlouhou životností a vynikajícím výkonem a záběrovými vlastnostmi na mokré vozovce.

Mohlo by vás zajímat:  2022 KTM 450 SMR

Zkušební jezdec společnosti KTM Jeremy McWilliams, který je bývalým závodníkem MotoGP a vítězem závodu Northwest 200, měl příležitost pneumatiky ContiRoad otestovat na vlastní kůži na okruhu Contidrom. A došel k tomuto závěru: „Pneumatiky ContiRoad plní svůj úkol od prvního okamžiku. Tím dodávají jezdci sebedůvěru hned na startu. Odezva od předního i zadního kola je vynikající, což osobně považuji za jednu z nejdůležitějších předností pneumatik ContiRoad. Model ContiRoad si vede mimořádně dobře, i pokud jde o záběrové vlastnosti na mokré a suché vozovce. Spektrum jeho využití je opravdu široké – od poklidného dojíždění do práce až po ryze sportovní jízdu. Navíc skvěle tlumí nerovnosti, takže jízda je pohodlná. Pneumatiky ContiRoad jsou dle mého názoru špičkou ve svém segmentu.“

Foto: KTM - Zdroj: Continental