KTM 890 ADVENTURE R se představuje pro rok 2023

Pro všechny, kteří si troufnou na dobrodružství, je tu nová KTM 890 ADVENTURE R, aby prolomila cestovní bariéry na zpevněných cestách i mimo ně. Tento přepracovaný stroj s řadou technických vylepšení vstupuje do nové éry estetiky a výkonu inspirovaného rally. KTM 890 ADVENTURE R využívá atributy čistého dědictví KTM READY TO RACE a usiluje o další offroadovou dokonalost, spolehlivost a vhodnost pro jakoukoli cestu. Motorka byla uvedena na trh v rozmanité topografii západního Idaha v USA za přítomnosti dobrodruhů, kteří se v roce 2022 zúčastnili KTM Adventure Rider Rally. Schopnosti a obratnost nové úrovně KTM 890 ADVENTURE R se dostaly do popředí v srdci pohoří Idaho.

Na základě nastavení KTM 450 RALLY byl balíček odpružení WP na KTM 890 ADVENTURE R s plně nastavitelnými vidlicemi WP XPLOR a zadním tlumičem WP XPLOR PDS přeladěn tak, aby poskytoval lepší pocit a aby zajistil, že jezdci dojedou na konec každého etapa se sníženou únavou. Další vliv KTM 450 RALLY je patrný v přepracované karoserii s novou kapotáží, palivovou nádrží a kapotáží, která zlepšuje aerodynamiku a ergonomii, respektive zvyšuje ochranu před přírodními živly a již tak fenomenální agilitu motocyklu.

Nový 5” TFT displej – vybavený konektory USB-C – má zcela nový vzhled s barevnými piktogramy a intuitivní grafikou, která umožňuje snadnou navigaci v nabídkách. Nejnovější upgrady navíc poskytují vyvinutý podrobný navigační systém, který umožňuje jezdci vybrat si preferovaný cíl z posledních výběrů. Nová funkce volání také umožňuje volbu oblíbeného volání s maximálně 10 čísly nebo možnost zavolat na jedno z 10 posledních volaných čísel.

Aby se softwarový a hardwarový potenciál sady elektroniky posunul na novou úroveň, použila KTM také novou generaci řídicí jednotky ABS, která odebírá údaje z 6D senzoru, jenž nepřetržitě informuje CMU o úhlu, sklonu, rychlosti a obecném chování motocyklu. Jezdci, kteří se rozhodnou vyzkoušet potenciál motocyklu mimo zpevněné cesty, mohou počítat s OFFROAD ABS jako integrovaným prvkem OFFROAD MODE nebo s volitelným RALLY MODE, aniž by museli OFFROAD ABS volit samostatně.

Když se cesta rozšíří a KTM 890 ADVENTURE R chce pohodlně „hltat“ kilometry, edice 2023 poskytuje pohodlí prostřednictvím jednodílného sedadla s novými barvami. KTM využila rostoucí elektronické kapacity KTM 890 ADVENTURE R k instalaci nového DEMO REŽIMU, který byl poprvé použit u tohoto modelu 2023. Nová KTM 890 ADVENTURE R umožní jezdcům využít všech specifikací a možností během prvních 1 500 kilometrů, než se jezdec rozhodne, který balíček nebo funkce si pořídí.

2023 KTM 890 ADVENTURE R

 • Přepracovaná karoserie a kapotáž inspirovaná KTM 450 RALLY
 • Nové čelní sklo nabízející lepší proudění vzduchu
 • Přepracované nastavení odpružení pro snížení únavy na dlouhé vzdálenosti
 • Upgradovaný 5” TFT displej s USB připojením a novými piktogramy
 • Vylepšené komponenty ABS s novým modulátorem (9,3 MP)
 • OFFROAD ABS propojený s OFFROAD MODE & (volitelně) RALLY MODE
 • Nové a více offroadové pneumatiky (modely INT)
 • Aktualizovaný podrobný navigační systém
 • Představení funkce DEMO MODE
 • Spínač na řídítkách s varováním před nebezpečím
 • Indikátory LED (modely pro USA)
 • Nový chránič motoru