KTM 1290 Super Adventure S se představuje pro rok 2023

Pro rok 2023 KTM převzala bohatou základnu KTM 1290 SUPER ADVENTURE S – navrženou tak, aby zdolávala míli za mílí na všech typech terénu – a přidala nový lesk a několik vylepšení.

Oči upoutají dva nové odstíny: záře nepřehlédnutelného oranžovo-černého lemování KTM nebo neutrálnější, ale elegantnější odstín odstupňované šedé estetiky KTM. Oranžová, která se táhne až po pomocný rám z kovaného hliníku, navržený tak, aby nabízel nižší sedlo (869 mm nebo 849 mm), vynikající nosnost. Elegantní šedá se však šíří po celé karoserii.

Pohyb po silnicích kdykoli a kdekoli s 2023 KTM 1290 SUPER ADVENTURE S je nyní mnohem jednodušší díky rozšířenému navigačnímu softwaru. KTM již udělala ze 7” TFT displeje hračku díky infografice a systému menu, které daly jezdci plnou kontrolu nad JÍZDNÍMI REŽIMY, pokročilým poloaktivním odpružením WP, nastavením ABS a adaptivním tempomatem: kombinace intuitivních spínačů na řídítkách a přístup k technickým možnostem KTM 1290 SUPER ADVENTURE S byl hlavní vizitkou jednoho z vlajkových modelů společnosti. Pro rok 2023 je motorka zaměřená na větší užitečnost.

Aplikace KTMConnect se nyní může pochlubit naváděním Turn-by-Turn+ a značkami trasových bodů na cestách a bez nutnosti zastavovat a upravovat jakékoli mobilní zařízení. Stejná funkce se vztahuje také na zvukové stopy a seznam „oblíbených“, pokud jde o telefonní hovory. Ruce na rukojeti neznamenají pouze spolknutí více kilometrů, ale také bezpečnou a příjemnější interakci s KTM 1290 SUPER ADVENTURE S. Připomeňme si, proč je KTM 1290 SUPER ADVENTURE S ultimátní vysoce výkonná Adventure motorka. V-Twin LC8 burácí na 160 koní a 138 Nm točivého momentu a zničující spektrum výkonu umožňuje KTM 1290 SUPER ADVENTURE S ponořit se do provozu nebo hltat dálnice s radostí. Kompaktní srdce motocyklu je pečlivě regulováno jednou z nejpokročilejších elektronických řídicích architektur KTM: spravuje konfiguraci a reakci odpružení, světlou výšku, ABS, JÍZDNÍ REŽIMY, řízení tlaku v pneumatikách a další.

KTM 1290 SUPER ADVENTURE S lze povýšit s volitelnými elektronickými balíčky, Quickshifter+ a WP Suspension Pro mimo jiné. KTM 1290 SUPER ADVENTURE S si libuje v široké řadě speciálně vyrobených doplňků a příslušenství v kolekci KTM PowerParts. Od extra ochranných dílů, estetických prvků přes detaily, vylepšení výkonu nebo cestovní předměty, jako jsou zavazadla, stojany a tašky. KTM PowerParts jsou stejně lákavé jako dobře vybavené.

Přednosti KTM 1290 SUPER ADVENTURE S z roku 2023

  • Dvě zbrusu nová barevná schémata s výraznou černou a oranžovou a také s odstupňovanou šedou
  • Rozšířený potenciál navigace s podrobným naváděním+ a více možností cestování
  • Všestranný motor Euro5 V-twin LC8 s výkonem 160 k a točivým momentem 138 Nm znamená svět bez omezení
  • Lehký podvozek ChroMo z nerezové oceli s geometrií, která zvýrazňuje potenciál a stabilitu v zatáčkách
  • Sofistikovaný hardware a software WP Semi-Active Suspension vyhladí každou trasu, vždy a kdykoli
  • Špičková technologie a senzor Bosch 6D pro ovlivnění chování motocyklu a nastavení ABS
  • Ergonomie a karoserie zdůrazňující ovladatelnost, ale také pohodlí a jistotu, výška sedadla 849 nebo 869 mm
  • Řada optimalizovaných funkcí zaměřených na cestování: osvětlené spínače, stupačky, stojan, čelní sklo, LED světla a jednoduchá, ale pokročilá interaktivita palubní desky
  • Adaptivní tempomat jako standard