Královna pouště GASGAS FACTORY RACING týmu začíná svůj 11. DAKAR

Laia Sanz, která zahájila svou 11. účast na Rally Dakar, úspěšně dokončila soutěž úvodního dne a bezpečně dokončila 623 kilometrů dlouhou etapu na 34. pozici. První etapa, která nabídla jezdcům start do 43. ročníku ikonické události, měla „tak trochu ze všeho“.

Laia Sanz: „To byla velmi „skutečná“ Dakarská etapa – bylo tam trochu všeho s několika velmi technickými úseky. Jsem docela spokojená s tím, jak mi všechno šlo, opravdu se moc netlačím a jen se snažím znovu najít svůj rytmus a rychlost. Dokázala jsem se ztratit těsně před koncem speciálu, což je frustrující, ale hezké je, že jsem si jist, že nás čekají ještě takové dobré etapy a že si budu moci vylepšit svoji pozici v celkovém pořadí. “

Stejně jako v roce 2020 nebyla úvodní etapa rallye Dakar 2021 nic jiného než snadná, podle Laiiny představy. Když umožnila Španělce konečně napnout svaly na svém GASGAS RC 450F, opatrným přístupem si zajistila bezpečný příjezd do cíle s nepoškozeným motocyklem, přestože si za překročení rychlosti vybrala tříminutový trest.

Mohlo by vás zajímat:  KTM jezdci ukončili shakedown testy před DAKAR RALLY 2021

Součástí druhé etapy o délce 685 kilometrů budou první písečné duny akce a také speciální rychlostní zkouška o délce 457 kilometrů, která nepochybně otestuje navigační schopnosti všech závodníků kategorie motocyklů.

Zdroj a foto: GASGAS Motorcycles GmbH