Koreň vítězem ROCK’N’RIDE. Podmol s otřesem mozku.

Celkem 240 motorkářů se zapojilo o víkendu do závodů v rámci unikátní akce ROCK’N’RIDE. Ve freestyle motokrosu vládl Martin Koreň. Pořád se něco dělo… Mix sportů freestyle motokros, SuperEndura nebo Country Cross nutil diváky se neustále přesouvat z jednoho stanoviště na druhé.

Unikátní hodnocení se zavedlo v závodě ve freestyle motokrosu. Ve finále museli všichni jezdci předvést jiné triky než v kvalifikaci. Každý rozhodčí navíc hodnotil odlišný aspekt – Petr Kuchař se zaměřil na triky a využití tratě, Aleš Liemann hodnotil variaci skoků a Michal Beran (BMX reprezentant) zase energii. Vítězem se stal Martin Koreň. „Jsem s tím maximálně spokojený. Snažil jsem se jet rychle a dynamicky. Během dne jsem si svoji jízdu vizualizoval a soustředil se, abych neudělal žádnou chybu. Tyhle závody jsou totiž také o tom, jak to jezdec zvládne se svým uměním celkově,“ dodal Koreň.

Velice dobře měl rozjetou svou jízdu Libor Podmol. Dokázal předvést bodyvarialový California Roll, tedy otočku nad letící motorkou. Během Underflipu se ale ve vzduchu špatně převážil a dopadl s motorkou špatně na bok. Po chvilce se zvedl, v závodě dál nepokračoval. „Měl bohužel menší otřes mozku, nemohl najít cestu do depa a ptal se, co přesně pokazil. Večer už byl ale v naprostém pořádku. Také hned po chybě chtěl nasednout na motorku zpět, což jsme mu nedovolili,“ popisoval Koreň. Ve finále Libor Podmol skončil na druhém místě, třetí byl jeho bratr Filip.

Mohlo by vás zajímat:  HARLEY-DAVIDSON zahajuje novou éru touringů

Pád Podmola způsobil také nárazový vítr, který celý závod komplikoval. „Bohužel jsem v něm nedokázal srovnat motorku. Při Underflipu je velká boční rotace, do které se může vítr opřít. Byla to ale souhra více nešťastných náhod,“ popisoval pád Podmol, stříbrný medailista letošních X-Games.

Velkou výzvou pro jezdce představovala upravená trať v tréninkovém areálu u Benešova. Všichni museli překonávat různé překážky – výjezdy, sjezdy, skoky, kořeny, kameny a další věci. Trať vedla v lese a také na motokrosové trati. Memoriál Jaroslava Kuklíka vyhráli jeho hlavní organizátoři – Vít Kuklík a Martin Kuklík. Do závodu se zapojilo 121 dvojic, celkem se zúčastnilo přes 240 jezdců. „Bylo by jich více, jenže ve čtvrtek jsem musel zastavit registraci. Kapacita tratě by to nezvládla,“ vysvětloval Vít Kuklík. „Velice nás těší, že ROCK’N’RIDE si pochvalují i profesionální jezdci. Já jsem po Česku objel hodně závodů a nikde jsem neviděl, že by bylo tolik diváků a taková atmosféra. Spojení s freestyle motokrosem je skvělé.“

Velice atraktivní bylo také SuperEnduro, kde na trať vyjeli pokaždé čtyři jezdci. Nejlepší z nich byl Radek Toman, který ve finále porazil Davida Cypriana, hvězdu extrémního endura. Na třetím místě skončil Jan Zaremba. Večer ROCK’N’RIDE zakončila divoká afterparty.