König před závody v Argentině trénoval trať na Playstationu

Má před sebou poslední tři letošní závody v sezoně mistrovství světa superbiků. A všechny jsou mimo Evropu. O víkendu pojede Oliver König v Argentině zcela poprvé. „Koukal jsem na onboardy a najížděl trať na Playstationu u Filip Feigla. Pomáhá mi to pro úvodní představu o okruhu,“ prohlásil český jezdec z týmu Orelac Racing. První závod začne v sobotu od 20:00.

V minulém závodě v Portugalsku se jedinému českému zástupci v MS superbiků nedařilo. Dojížděl poslední, na trati byl osamocen. To už zažít nechce. „Už není kam uhnout, musím prostě ukázat progres. A nejlépe vyjet svůj první bod. To už by bylo fakt potřeba,“ věděl König, letošní nováček elitní motorkářské kategorie.

Český jezdec tak před závěrem sezony trénoval nejenom v posilovně. A nejen fyzicky, stejnou péči věnoval psychice. Například odmítl se účastnit domácího šampionátu ve flattracku, který se pořádal na jeho oblíbené pražské Markétě. „Bylo to mé rozhodnutí. Chtěl jsem si odpočinout od závodního tlaku, který mám také sám na sebe. Potřeboval jsem si odpočinout,“ dodal König, který dal přednost motokrosu.

Zajezdil jsem si s Filipem Feiglem v Milovicích na trati, o které nikdo moc neví. Byl to parádní relax, to jsem přesně potřeboval.“ V Argentině pojede zcela poprvé a ví moc dobře, co bude důležité pro úspěch: „Rychle si na ní zvyknout a podle toho pak nastavit motorku.“ Königa čekají v pátek tréninky, v sobotu pak první závod a v neděli druhý. „Po Argentině se vracím na týden zpátky domů, poté se těším do Indonésie.“ Sezona skončí v Austrálii.