Koncept Jaguar Project 7MC. Budoucnost či jen hodně povedená myšlenka? – foto + video

Dovedli byste si představit Jaguar na dvou kolech? Lákavá představa, která nezůstala bez odezvy. Svou vizi jak by motocykl Jaguar mohl vypadat, kdyby se britská automobilka vrhla někdy i do výroby jednostopých vozidel, ztvárnil návrhář Tamas Jakus z Maďarska.

jaguar-concept-project-7mc-5

Jeho návrh je založený na motocyklu Triumph 1050 Speed ​​Triple a zároveň čerpající inspiraci u Jaguar Project 7, což je limitovaná edice Jaguaru F-Type , poháněná vidlicovým osmiválcovým motorem přeplňovaným kompresorem o objemu 5,0 litru a s výkonem 575 koní a točivým momentem 680 Nm. Nadčasový design a špičkové technologie. F-TYPE Project 7 v sobě snoubí to skutečně nejlepší z obou světů. Bude vyrobeno pouze 250 těchto vozů.

jaguar-project-7mc-concept-1

Motorka původ v Jaguaru F-Type Project 7 skutečně nezapře. Na návrhu najdete součásti podobné jeho dílům. Příkladem mohou být pětipaprskové uhlíkové ráfky přímo kopírující ráfky F-Typu.

jaguar-project-7mc-concept-4

Málokdo by asi zlobil, kdyby se tato odvážná a krásná představa motocyklu dostala do sériové výroby. Kdo ví. Vše je na rozhodnutí představitelů Jaguaru…