Kdo nemá v nabídce elektropohon, jako by nebyl. Vespa Elettrica

Vespa Elettrica je prvním elektrickým skútrem této značky. Konečně i „nekorunovaný král skútrů“ přichází se skútrem poháněným pouze elektrickou energií. Vespa dosud nepřicházela na trh s elektroskútrem z jednoduchého důvodu. Podle vyjádření společnosti není rozumné nabízet nedokonalé výrobky a tak Vespa čekala až do okamžiku, kdy je přesvědčená, že přichází s naprosto bezchybným výrobkem.

 

Výrobci skútrů si dosud s náročnými technologiemi u svých výrobků nedělali velkou hlavu. Kromě vzhledu, byl prioritou již jen motor, brzdy a ABS. Vespa Elettrica je v tomto ohledu „jiná liga“ a jako taková je špičkovými asistenčními systémy a disponuje vynikajícím dojezdem cca 100 kilometrů na jedno nabití, které trvá 4 hodiny. Baterie by měla vydržet až 1 000 cyklů. Tato nová Vespa už teď nabízí sledování chodců a automobilů. Klidně se jí člověk může zeptat na cestu a Vespa doporučí alternativní trasy. Až čas ukáže, jak se podobná výbava osvědčí a nebude-li jen komplikací s dopadem do prodejní ceny.

A když už je výrobek hoden představení, pak nemůže zůstat osamocený. V nejbližší době Vespa přijde s „hybridem“ Elettrica X. Ten už bude mít dojezd 200 km, přičemž 50 km čistě elektrických. Elektrická Vespa se začíná vyrábět a od října letošního roku bude možné si ji zarezervovat. Kolik peněz si má zájemce připravit není zatím známo, ale laciná záležitost to určitě nebude.

Uvidíme, zda Vespa Elettrica přinesou do výroby skútrů „ technologickou revoluci“ a pohnou tak ostatními výrobci k vyššímu využívání vyspělých technologií.