Kdo nemá v nabídce elektropohon, jako by nebyl. Vespa Elettrica

Vespa Elettrica je prvním elektrickým skútrem této značky. Konečně i „nekorunovaný král skútrů“ přichází se skútrem poháněným pouze elektrickou energií. Vespa dosud nepřicházela na trh s elektroskútrem z jednoduchého důvodu. Podle vyjádření společnosti není rozumné nabízet nedokonalé výrobky a tak Vespa čekala až do okamžiku, kdy je přesvědčená, že přichází s naprosto bezchybným výrobkem.

 

Výrobci skútrů si dosud s náročnými technologiemi u svých výrobků nedělali velkou hlavu. Kromě vzhledu, byl prioritou již jen motor, brzdy a ABS. Vespa Elettrica je v tomto ohledu „jiná liga“ a jako taková je špičkovými asistenčními systémy a disponuje vynikajícím dojezdem cca 100 kilometrů na jedno nabití, které trvá 4 hodiny. Baterie by měla vydržet až 1 000 cyklů. Tato nová Vespa už teď nabízí sledování chodců a automobilů. Klidně se jí člověk může zeptat na cestu a Vespa doporučí alternativní trasy. Až čas ukáže, jak se podobná výbava osvědčí a nebude-li jen komplikací s dopadem do prodejní ceny.

A když už je výrobek hoden představení, pak nemůže zůstat osamocený. V nejbližší době Vespa přijde s „hybridem“ Elettrica X. Ten už bude mít dojezd 200 km, přičemž 50 km čistě elektrických. Elektrická Vespa se začíná vyrábět a od října letošního roku bude možné si ji zarezervovat. Kolik peněz si má zájemce připravit není zatím známo, ale laciná záležitost to určitě nebude.

Mohlo by vás zajímat:  „BeRider“: služba sdílení elektrických skútrů od v nové sezoně dál rozšíří flotilu

Uvidíme, zda Vespa Elettrica přinesou do výroby skútrů „ technologickou revoluci“ a pohnou tak ostatními výrobci k vyššímu využívání vyspělých technologií.