Kawasaki Z H2 se představuje pro rok 2022

Metající písek do tváře všech ostatních nahých strojů, Kawasaki Z H2 a její stejně šlachovitý sourozenec, Z H2 SE, jsou produkty výrobce, který stojí v čele trendu obnažených, nahých strojů. Kawasaki s využitím dovedností svých divizí pro letectví a kosmonautiku a plynové turbíny vytvořila unikátní řadu nucených indukčních strojů se zaměřením Supersport, Sport Touring a v případě modelů Z i Supernaked.

Klíčem k zásadnímu lákadlu konceptu Z H2 je použití vyvážené aplikace kompresoru. Dva modely Supernaked s objemem 998 ccm v řadě 2022 jsou působivě specifikovány tím, že upřednostňují nízkou a zejména střední tažnou sílu Kawasaki. Ve spojení s tím je prostředí pro jezdce stejně přátelské s trubkovými řídítky typu tlustého typu, velkým barevným TFT měřicím panelem s různými nastaveními a možností spárovat se s chytrým telefonem jezdce a komunikovat s nejnovější aktualizovanou verzí aplikace Kawasaki’s Rideology App.

Mohlo by vás zajímat:  Dakar 2023 přinesl ve 4. etapě Tůmův pád do díry. Duny sjížděl za tmy

Podvozek typu mřížoví bude fanouškům Ninja H2 povědomý, ale jemnosti, jako je otočné rameno s dvojitým nosníkem, ilustrují, jak bylo vytvoření těchto dominantních Supernakedů vyladěno tak, aby vyhovovalo stylu jízdy a výkonu, v němž budou provozovány.

Ovládání s  rychlým řazením nahoru/dolů, integrovaným brzděním, přepínatelným ovládáním startu, třemi režimy kontroly trakce, režimy výkonu a dokonce i elektronickým tempomatem ukazují, že syrový vzhled je v rozporu s vytříbenou osobností přátelskou k jezdci. Přední světlomety a přídavné osvětlení osvětlují to, co je před námi, zatímco monoblokové třmeny Brembo M4.32 zajišťují kontrolované a předvídatelné zastavení, zatímco asistenční a kluzná spojka usnadňují plynulé řazení.

Pro ty, kteří hledají maximální uspokojení, nabízí model SE stupeň pokušení, kterému bude pro mnohé těžké odolat. Elektronicky tlumené odpružení Kawasaki KECS je výjimečným prvkem modelu SE, který nabízí technologii Showa Skyhook, díky níž poloha stroje zůstává stabilní i při zvlnění vozovky a odpružení se aktualizuje tisíckrát za sekundu. Sada předních brzd Brembo Z H2 SE navíc obsahuje monoblokové třmeny Stylema a přední hlavní válec s radiální pumpou Brembo, které nabízejí silnější brzdný výkon a lepší kontrolu.

Speciální grafický balíček který odlišuje model SE nejen od standardního Z H2, ale od všech ostatních strojů Supernaked v této kategorii. 

Mohlo by vás zajímat:  GASGAS Factory Racing tým posílí úřadující mistr světa FIM Trial2 Sondre Haga

Barvy pro rok 2022 jsou:

  • Z H2
    • Kovová grafitově šedá/metalická Diablo černá
    • Metalíza Diablo Black/Golden Blazed Green
  • Z H2 SE
    • Metalíza Diablo Black/Golden Blazed Green