Kawasaki W800 se vrací, v nabídce budou verze Street a Cafe

2019-Kawasaki-W800

Emisní limity zabíjejí spoustu aut i motorek a před dvěma lety se jednou z obětí stalo i Kawasaki W800. To se ale teď mění a po pauze se tahle retro motorka opět vrací.

Nový model dostane kompletně přepracovanou pohonnou jednotkou, která již přísnějším emisním předpisům vyhovuje. Pohánět ji bude vzduchem chlazený dvouválec s objemem 773 cm3, který je nový z 90 %. Disponovat má výkonem kolem 35 kW/48 koní a točivý moment 63 Nm.

Přepracovaný byl také rám. Ten sice zůstal trubkový, ale pro zvýšení tuhosti má nové konstrukční prvky kolem motoru a pod sedlem. O odpružení se stará teleskopická 42mm vidlice vpředu a kyvná vidlice s odpružením dvojicí tlumičů se stavitelným předpětím. Kola budou 18″ drátěná. Brzdy dostanou 320mm kotouče vpředu a 270mm vzadu, což je oproti předchůdci změna, protože to mělo vzadu bubnovou brzdu.

V prodeji budou dvě verze: Street a Café. Lišit se mají drobně vzhledem, protože „kafáč“ by měl mít kolem předního světlometu malou kapotáž. Street naopak dostane klasičtější styl s vyššími řidítky a vzpřímenější jezdeckou pozicí. Prodej Kawasaki W800 začne letos na jaře.

Kawasaki W800 Cafe

Kawasaki W800 Street