KAWASAKI W800: Doby dávno minulé? Ne, skvělý Retro-classic.

Historie modelové řady W se začala psát už v šedesátých letech, kdy Kawasaki převzala tehdy velkou japonskou značku Meguro. Když přijedete na W800, připadáte si jako na stroji z té doby. Lidé si vás prohlíží a přemýšlí z jaké doby je ten veterán. Přitom W800 je stylový a kvalitní motocykl s nádherným zvukem, vybavený moderní technikou, prostě nádherná Retro-classic mašina.

Motor byl jedním z klíčových bodů při navrhování nové W800. Vzduchem chlazený dvouválec, klasicky stylizovaný, lehký, jednoduchý. Motorka má stále (stejně jako předchozí modely) jen 50 koní. Jsou ale k dispozici o 500 otáček dřív (6500 ot./min).

Co se ale nedá přehlédnout? Klasická dlouhá nízká stavba na drátěných kolech, spousta chromu, kulatý světlomet, oválná nádrž, dlouhé kožené sedlo, široká jednoduchá řidítka, decentní kulaté blinkry – jako by opravdu sjela z výrobní linky někdy v šedesátých letech. Tradiční vybavení zahrnuje tachometr a otáčkoměr ve “stylu”. Multi-funkční LCD displej obsahuje počítadlo kilometrů a hodiny.

Krásný a stylově precizní stroj zaujme asi hlavně milovníky klasiky, veteránů a stále více dotírající retro-vlny. Tuhle motorku si prostě buď zamilujete nebo ji bez povšimnutí obejdete. Do které skupiny patříte? Pokud se vám v očích zajiskřilo, zajděte se na ni podívat. Nebo by se vám víc zamlouvala W800 Cafe Style? Nebo už máte vybráno – Kawasaki W800 Black Edition?