KAWASAKI Versys 1000 pro rok 2015 – foto + video

Kompletně přepracovaný vzhled spojuje styl, ochranu proti větru a aerodynamiku. Dvojitý přední světlomet je jasným poznávacím znamením strojů Kawasaki a již při stání na místě naznačuje potenciál pro zábavnou sportovní jízdu modelu Versys 1000.

Čtyřdobý, kapalinou chlazený čtyřválec o objemu 1 043 cm3 je naladěný na co nejlepší pružnost a je stejný jako u Ninja 1000.  Skvělá reakce na plyn, silný zátah ve všech otáčkách (zejména v těch spodních) a charakterní zvuk vycházející ze sacího potrubí, dělají z každého otočení plynovou rukojetí zážitek pro tělo i uši.

Antihoppingová spojka je navržena dle požadavků závodního oddělení, Assist & Slipper spojka využívá dvou typů vaček (asistenční a prokluzové) k přitlačení lamel, nebo naopak k jejich rozpojení. Během běžné jízdy jsou lamely přitlačovány k sobě. To umožňuje snížit sílu přítlačných pružin spojky, což má za následek lehčí ovládání spojkové páčky. Při náhlém velkém brzdném účinku motoru během podřazování, dochází k odtlačení spojkového koše a tedy k rozpojení spojkových lamel. To zabrání zadní pneumatice poskakování, případně zablokování.

Nízká hmotnost a vysoká pevnost rámu přispívají k ostrému a přesnému řízení. Nové gumové úchyty motoru potlačily vibrace a zlepšily ovladatelnost a stabilitu stroje. Lehká 17“ kola vpředu i vzadu zaručují rychlou a sportovní ovladatelnost. Tužší zadní pružina (109 N/m) zajišťuje vyšší stabilitu a klidnější pohyb zadní části stroje. Podle zatížení (jízda ve dvou či s bagáží) si snadno upravíte její předpětí pomocí hydrauliky, tlumič umožňuje regulovat i rychlost roztažení.

Mohlo by vás zajímat:  KTM je opět partnerem mezinárodního šestidenního endura v San Juan

Multifunkční přístrojový panel s upravenou grafikou je tvořen přehledným ručičkovým otáčkoměrem a LCD displejem. Ten zobrazuje rychlost, množství paliva v nádrži, celkové a dvě denní počítadla kilometrů, aktuální a průměrnou spotřebu, dojezd a teplotu okolního vzduchu, a je pohodlně ovládán přepínačem na levém řídítku. Systém nepretržite kontroluje spotřebu a pokud je spotřeba nízká, zobrazí na přístrojové desce znak ECO. Power módy pak nabízejí řidiči jednoduchou volbu mezi plným výkonem a sníženým výkonem. Zatímco mód plného výkonu (Full) není nijak omezen, mód sníženého výkonu (low) je omezen na 75-85% plného výkonu. Díky mírnější reakci plynu v režimu sníženého výkonu, je tento mód vhodný pro jízdu v děšti nebo ve městě. Plný výkon je určen pro sportovní jízdu. Spolu s třístupňovou kontrolou trakce (+OFF) tak nabízí řidiči až 8 různých módů, aby byla umožněna bezpečná jízda za všech okolností.

Bohaté originální příslušenství zpříjemní zejména cestování na dlouhé vzdálenosti. Ať jde o oblíbené boční kufry, dodávané v barvě stroje, nebo o velký horní kufr, nebo o nové LED mlhovky, zámek na helmu či ukazatel zařazené rychlosti.

[hana-flv-player video=“http://content.kawasaki.com/Content/uploads/Products/6056/Videos/ih3r0nfa.kqo.mp4″
width=“620″
height=“autow“
description=““
player=“5″
autoload=“true“ autoplay=“false“
loop=“false“ autorewind=“true“
/]

[table caption=“Technické údaje:“ width=“615″ colalign=“left|center“]
Motor:, kapalinou chlazený řadový čtyřválec
Objem válců:,1 043 cm3
Vrtání x zdvih:,77.0 x 56.0 mm
Kompresní poměr:,10.3:1
Ventilový rozvod:,DOHC; 16 ventilů
Palivový systém:,Vstřikování paliva
Maximální výkon:,88.2 kW/120 koní při 9 000 ot./min
Maximální kroutící moment:,102 Nm při 7 500 ot./min
Převodovka:Šestistupňová manuální
Převodový stupeň
Zapalování:,Digital
Startování:Elektrické
Rám
Rám:,Dvojitý trubkový; hliník
Uhel řízení / Stopa:,27˚/106 mm
Zdvih na předním kole:,150 mm
Zdvih na zadním kole:,150 mm
Přední pneumatika:,120/70ZR17M/C (58W)
Zadní pneumatika:,180/55ZR17M/C (73W)
Max. úhel natočení:,34˚/34˚
Přední brzda:, 310 mm dvojitý kotouč + čtyřpístkové třmeny
Zadní brzda:, 250 mm kotouč + třmeny
Rozměry (D x Š x V):2 240 x 895 x 1 400/1,465 (vysoká pozice) mm
Výška sedla:,840 mm
Rozvor:,1 520 mm
Světlá výška:,150 mm
Pohotovostní hmotnost:,250 kg
Objem nádrže:,21 litrů
[/table]