Kawasaki přidává v roce 2024 do třídy 500 ccm

Od legendárního Macha III z roku 1969 dodává název modelu „Kawasaki 500“ energii a nadšení jezdcům po celém světě. Pro rok 2024 se Kawasaki chystá pozměnit jak Ninja 500, tak Z500, aby se připojila k bitvě o prodeje v těžce vybojovaném sektoru střední kapacity.

Agresivně stylizovaný Z500 je poháněn novým dvouválcovým vodou chlazeným motorem vybaveným asistenční a prokluzovou spojkou. Citlivá pohonná jednotka je umístěna v lehkém mřížovém šasi, které držitelům licence A2 poskytuje uklidňující manipulaci a snadný dosah na zem. Model 2024 Z500, vybavený LCD měřičem, bude k dispozici také jako model speciální edice s vlastním jedinečným nátěrem a doplněným spodním krytem, barevným TFT měřičem poskytujícím možnost přístupu k informacím prostřednictvím nejnovější verze Kawasaki Rideology. Aplikace na chytrém telefonu jezdce a zásuvce USB-C.

Podle trhu, kde se prodává, může verze SE také obsahovat kouřový kryt přístrojové desky, masku chladiče, jezdce proti nárazu, kryt sedadla spolujezdce, podložku nádrže a chrániče kolen. Pokud jde o originální příslušenství, majitel Z500 si může vybrat z široké nabídky, včetně velkého čelního skla (čiré nebo kouřové), vysokého sedla ERGO-FIT (+30 mm), tankvaku a pásky na ráfek kola.

Řada Kawasaki pro rok 2024, která těží ze stejného šasi typu mřížoví a povzbuzujícího dvouválcového vodou chlazeného motoru jako Z, obsahuje také nový model Ninja 500. Představuje se v novém agresivnějším vzhledu rodiny Ninja s hranatou horní kapotou a komplexním výkonným designem. Ninja 500 splňuje evropské licenční předpisy A2 a rozšiřuje svou přitažlivost mezi zkušené jezdce s touhou po úzkém podvozku a snadném dosahu na zem a navíc uklidňující manévrovatelnost při nízké rychlosti odpovídající skutečnému sportovnímu výkonu.

Nabídka dalšího originálního příslušenství, která se může pochlubit možností zvýšit výšku sedla o 30 mm pomocí montáže vysokého sedla ERGO-FIT, je komplexní. A pro ty, kteří chtějí vlastnit Ninja 500 se zvýšenou specifikací hned po vybalení z krabice, je Ninja 500 Special Edition motorka jako stvořená. SE je vybaveno vlastní unikátní barevnou grafickou úpravou, standardně obsahuje bezklíčové zapalování KIPASS plus TFT metr a USB-C zásuvku. Stejně jako Z500 SE může také obsahovat řadu dalších dílů podle trhu, včetně například jiné masky chladiče nebo krytu sedadla spolujezdce.

Barvy pro modely 2024 Z500 jsou:
Z500 – Černá metalíza Spark/Matná metalická grafenesteelově šedá (BK1)

Z500 SE – Candy Persimmon červená/kovová plochá jiskra černá/kovová matná grafenesteelově šedá (RD1)
– Candy Lime Green/Metallic Spark Black/Metalic Matte Graphenesteel Grey (GN2)

Barvy pro modely 2024 Ninja 500 jsou:
Ninja 500 – Černá kovová jiskra/kovová plochá surová šedá kámen (BK1)

Ninja 500 SE – Limetková zelená/ebenová (GN1)
– Kovová matná tmavě šedá/kovová plochá jiskra černá/metalická šedá Moondust (GY2)