Kawasaki představila modely Ninja k 40. výročí pro rok 2024

Za posledních 40 let si motocykly Ninja získaly srdce nadšenců sportovních motocyklů po celém světě. Vývoj této ikonické značky, který se od začátku neodchýlil od toho, co Ninju proslavilo, byl vždy v popředí technologie, takže Ninja není jen známé jméno, ale pro mnoho jezdců i způsob života.

Nyní – pro modelový rok 2024 – Kawasaki vydává „rodinnou skupinu“ modelů Ninja 40th Anniversary jako součást oslav čtyř desetiletí výkonu a inovací. Trio strojů, které bylo poprvé vidět „naživo“ na prestižní výstavě EICMA v Miláně, zahrnuje Ninja ZX-10R, základní stroj pro několik titulů WorldSBK, vysoce uznávaný středně těžký 636ccm. Supersport Ninja ZX-6R a již velmi vychvalovaná a stejně vysokootáčková Ninja ZX-4RR.

Každý stroj bude k dispozici ve verzi evokující barvy Kawasaki World Endurance z počátku 90. let 20. století v zelené, modré a bílé barvě s výrazným logem Kawasaki dominujícím spodní kapotě; stejně jako trojnásobné mistrovské vítězné stroje té doby. Charakteristický vzhled, který byl přijat pro řadu strojů ZXR z roku 1989, je módní pro všechny věci retro a zároveň vypadá svěží a moderní. Stejně jako samotný Ninja – je to kombinace výhra/výhra.

Každý stroj se pyšní logem 40. výročí na palivových nádržích a má pečlivě upravenou livrej tak, aby vyhovovala karoserii, zatímco výrazné logo Kawasaki bylo převzato z originálních nákresů a dokonce i údaje o zdvihu na zadní karoserii evokují toto období. Přidání limetkově zelených kol a stříbrně lakovaných dílů (včetně dílů rámu) ilustruje pozornost k detailům, kterou těmto strojům věnovali stylisté v japonské továrně Kawasaki.

Modely 40th Anniversary, dostupné spolu s již oznámenými barevnými provedeními pro sezónu 2024, budou hrát významnou roli v globální digitální oslavě značky sportovních motorek, která je všeobecně uznávána a respektována.