Kawasaki: Pneumatiky Dunlop byly správná volba

Tým Webike SRC Kawasaki France Trickstar Kawasaki Ninja ZX-10RR úspěšně testoval na okruhu Bugatti v Le Mans první motorky s pneumatikami Dunlop. Test s novými pneumatikami Dunlop prokázal, že to byla správná volba.

Během dvou dnů, 8. a 9. března, dostali tři jezdci Jérémy Guarnoni, Erwan Nigon a David Checa možnost zkusit nové pneumatiky na trati za slunečných povětrnostních podmínek, aby se mohli připravit vytrvalostní závod 24h Le Mans. Harmonie mezi třemi jezdci jim navíc umožnila pracovat co nejefektivněji, aby dosáhli cíle této nové sezóny: titulu mistra světa vytrvalosti. Předsezónní testy mají nejvyšší význam před zahájením šampionátu. Gilles Stafler a jeho tým tvrdě pracovali na přizpůsobení a zdokonalení motocyklu novým pneumatikám.

Mohlo by vás zajímat:  Závodník Oliver König má za sebou úspěšně maturitu. Už se zase naplno vrhá do tréninku

Gilles Stafler: „Dunlopy jsme jeli poprvé a vzhledem k velmi nízké teplotě těchto dvou dnů to bylo skvělé. Podařilo se nám nastavit vynikající, konzistentní a pravidelné časy na kolo. Shodovali jsme se s naším nejlepším časem roku 2019. Jeremy je schopen jet deset kol tr 1’36, zatímco na Dunlopech nikdy předtím nejel. Jezdci cítí v Dunlopech skutečný potenciál ai poté, co odjeli velmi dobré časy na kolo, si myslí, že se jim daří lépe, což je pro tým velmi povzbudivé. Když všichni zacílí na stejný cíl, my stejně jako naši partneři, všechno půjde dobře. I když nebylo teplé počasí, neměli jsme žádný déšť a jsem s těmito prvními testy velmi spokojen.“

Zdroj a foto: Kawasaki