Kawasaki Ninja a Alfa Rome MiTo na okruhu – video

Dva magoři. Lepší popis mě prostě nenapadá. 🙂 Ale hezky popořádku. Pokud jste si někdy mysleli, že Alfa Romeo Mito je malá nákupní taška dobrá leda tak na to, aby se s ní dojelo na nákup a zpátky nebo s dětmi do školky, tak vás musím vyvést z omylu. Je pravda, že se teď nechci bavit o obyčejném MiTu.

To, které se nám představí v opravdu hodně povedém videu, je Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde SBK, která se po okruhu prohání po boku Kawasaki Ninja ZX-10R. MiTo SBK je navíc limitovaná edice čítající pouhých 25 kusů určených pouze pro Velkou Británii. Její cenovka by se měla pohybovat kolem 22 tisíc liber a poprvé jsme si ji mohli prohlédnout na loňském autosalonu v Paříži. Italská automobilka ji chce tímto videem ve Velké Británii řádně odprezentovat. Pod kapotou má přeplňovaný čtyřválec o výkonu 170 koní, díky němuž zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 7 sekund, a to prý s průměrnou spotřebou 4,7 litru benzínu na 100 km.

Jak už jsem zmínila, celé se to odehrává na závodním okruhu, a to rovnou na slavném Silverstone. Kawasaki sedlá slavný britský motocyklový jezdec Chris ‚Stalker‘ Walker a Alfu vodí precizní Paul Swift. Oba si rozhodně servítky neberou a obzvlášť z některých kousků se až tají dech.

Podívejte se na video, které rozhodně řadím mezi ta opravdu povedená. Oba řidiči mají své stroje luxusně v ruce a i když jejich kousky nejsou úplně bezpečné, v jejich podání to vypadá jako když já jedu do večerky nakoupit… 🙂

-AR-