Kawasaki na Intermotu představila prototyp elektromotorky

Model EV, který byl poprvé viděn v akci na akci Suzuka 8 Hour, byl jedním z prvků rozsáhlého projevu, který přednesl výkonný ředitel Kawasaki Motors Europe, pan Masaya Tsuruno. S ohledem na závazek pana Hiroshi Ita, prezidenta Kawasaki Motors, představit do roku 2022 na celém světě alespoň tři elektrická vozidla, pan Tsuruno zdůraznil, že prototyp – který byl vystaven pouze po dobu trvání tiskové konference – by tvořil základ skutečného budoucího stroje.

I když pan Tsuruno zdůrazňoval pokračující závazek společnosti Kawasaki v oblasti spalovacích motorů, dodal, že mezi zvažovanými možnostmi byly kromě tolik uváděného výzkumu vodíku jako možné uhlíkově neutrální volby jak E-palivo, tak biopalivo.

Se svými nepochybně obrovskými vnitřními zdroji a zkušenostmi má Kawasaki dobrou pozici k tomu, aby hrála významnou roli v rozvoji dopravy prostřednictvím nových a vznikajících technologií, kromě záviděníhodného záznamu inovací spalovacích motorů. A jak vysvětlil pan Tsuruno, společnost se aktivně zapojuje do partnerství, která se neomezují pouze na svět dvou kol, ale zahrnují jak automobilový průmysl, tak další technologie zaměřené na budoucnost, přičemž uvedl, že: „Jsme vysoce motivovaní a silně propojeni a budeme pokračovat v našem výzkumu a vývoji.“

Mohlo by vás zajímat:  Svěží nový vzhled modelů Gold Wing a Rebel pro rok 2024

Na závěr pan Tsuruno prozradil, že společnost je odhodlána dále posilovat značku Kawasaki, nabízet produkty a služby, které splňují potřeby zákazníků, pokračovat ve výzkumu uhlíkové neutrality a prozkoumat každou příležitost.