Karel Abraham odstoupil z MotoGP 2013

Jak jsme mohli vidět v neděli v přímém přenosu MotoGP ze San Marina, příp. jste se mohli o tom dočíst i v našem článku, Karel Abraham závod po 7 kolech ukončil. Důvodem byly bolesti ramene po pádu v Indianapolis. Nyní se objevilo oficiální stanovisko týmu Cardion AB Motoracing o tom, že Abraham nadále nebude pokračovat ve zbývajících letošních závodech MotoGP.

Abraham by měl v brzké době absolvovat, dle sdělení specialisty Igora Čižmáře, operaci za předpokladu, že nebudou uspokojivé výsledky z magnetické rezonance.

Ve hvězdách zůstává, zda si tým najde náhradníka nebo v letošním MotoGP skončí úplně. Další otázkou do diskuze také je, jak se Abraham vypořádá s testováním nového stroje, který by měl mít pro sezónu 2014. Dle předešlých sdělení měl Abraham testovat motocykl Honda v listopadu po skončení sezóny MotoGP.

Sám Karel Abraham se k svému zdravotnímu stavu vyjádřil následovně: „Všichni jsme věděli, že největší zkouškou pro rameno bude trvalá zátěž při závodu. V trénincích jsem odjezdil naplno vždycky jen pár kol a bohužel se ukázalo, že to je maximum, co dokázalo rameno vydržet. Po sedmi kolech už se to prostě nedalo, takže jsem zajel do boxů. Uvidíme, co mi řeknou doktoři, ale bojím se, že to nebudou pozitivní zprávy.“

abraham

-JK-