Kalašnikov a jeho elektrické motorky letošního roku.

Doba jde mílovými kroky dopředu. Víte, že známý ruský výrobce zbraní vyvíjí také technologie pro svůj vlastní elektromobil? Elektromobil, na kterém zbrojařská společnost Kalašnikov pracuje má mít výkon 220 kW, tedy necelých 300 koní, a dojezd až 350 kilometrů. Alespoň to uvádí agentura TASS. Zrychlení z klidu na sto má proběhnout za šest sekund.

Jasně, auta pro nás nejsou tím zásadním tématem. Tak dobře. Společnost Kalašnikov, která je ve světě známá svým modelem útočné pušky AK-47. Pořád to není ono? Společnost letos na mezinárodním vojenském technickém fóru 2018 představila další modely UM-1 a SM-1. Nejedná se však o zbraně, ale o elektromotorky. Kalašnikov. Vážení, rozšiřte si obzory.

Kalašnikov přišel s myšlenkou elektrické motorky, která by měla sloužit bezpečnostním složkám, už před časem. A na letošním fotbalovém mistrovství světa v Rusku se už 50 elektromotorek Kalašnikov prohánělo. Starost o modely roku 2018 připadla dceřinné společnosti IZH. Jedna z motorek je určená pro armádu, u druhé ještě není úplně vyjasněno.

Model UM-1 je nová generace motorek určená speciálním silám s vylepšením pro městský provoz. O modelu SM-1 je zatím stále malým tajemstvím, ale obrácené přední vidlice, dirtové pneumatiky, velká rozeta a další prvky naznačují, že motorka si povede velmi dobře nejen ve městě, ale i v terénu. A právě ta  by se mohla uchytit být i mezi civilisty.