Juránek po úspěchu v Itálii nastoupí v Anglii

Motocyklový jezdec Filip Juránek nebude chybět v britském Donington Parku, kde se o víkendu pojede evropský šampionát juniorů Yamaha R3 Cup. A chce navázat na závod v Itálii, kde získal třetí místo. „Filip měl několik přípravných ježdění hlavně v Mostě a v Brně. Závod IDM nedokončil kvůli pádu, při kterém si zranil prst. Už je v pořádku a natěšen na víkend v Anglii,“ tvrdil Joska Kubíček z týmu Movisio Racing.

Aktuálně se sedmnáctiletý závodník v evropském šampionátu pro talentované jezdce dělí v celkovém pořadí o 10. místo. Cílem je opět na sebe upozornit dobrým výkonem. „Filip už všem ukázal, že je neskutečně dravým jezdcem, který se nebojí soupeřů. Zároveň si už umí skvěle rozvrhnout síly během závodu. Potřebuje však nabrat více zkušeností,“ prohlásil Kubíček, populární moderátor a zároveň koordinátor celého projektu.

Juránek v Yamaha R3 Cup zatím dokončil čtyři z šesti závodů a nasbíral 35 bodů. Tedy stejný počet, jako Maxim Repák ze Slovenska. Lídrem šampionátu, který se koná při MS superbiků, je Brazilec Valentim Enzo. „Jsme spokojení s Filipovým progresem a po závodech v Británii se se společně s ním moc těšíme do Mostu,“ prohlásil Miloš Čihák, CEO pražského týmu Movisio Racing, který rovněž zastupuje Olivera Königa.