Josep García a KTM jsou zpět na mistrovství světa FIM EnduroGP

KTM potvrzuje návrat Garcíi na mistrovství světa v enduru 2021, kde bude bojovat na svojí 350 EXC-F a snažit se vyhrát dvojitou korunu E2 i EnduroGP.

Sezóna začíná vzrušující zprávou pro jezdce ze Súrie, který dnes oznámil, že společně se svým týmem Red Bull KTM Factory Racing se chystá na svůj dlouho očekávaný návrat do soutěže EnduroGP, kde v roce 2017 získal titul mistra světa. 

Po třech letech v soutěži WESS se stal „lepším a úplnějším jezdcem“ a dosáhl 3 absolutních vítězství (v Hawkstone Park Cross-Country v roce 2018, v AMV Trèfle Lozérien a BR2 Solsona), Josep García a  vrací se k tradičnímu enduru, specialitě, se kterou vyrůstal, a kde se přiznal, že se cítí pohodlněji.

Jezdec KTM se v roce 2021 bude plně soustředit na mistrovství světa EnduroGP a španělské mistrovství enduro – kromě účasti na dvou akcích nového mistrovství světa FIM Hard Enduro – na své zcela nové KTM 350 EXC-F. Motocykl, na kterém loni dosáhl úspěchy v národním (Scratch a E2) a dvou absolutních vítězství v portugalské GP.

Josep García:

„Po třech letech je návrat do mistrovství světa EnduroGP výzvou, které čelím s velkým nadšením. Během tří sezón ve WESS jsem získal sebevědomí a získal spoustu zkušeností. Nyní jsem velmi šťastný, že se mohu vrátit k enduru. Zaměříme se na mistrovství světa EnduroGP, španělské mistrovství enduro a některé další důležité závody, které ještě nejsou definovány.

Mohlo by vás zajímat:  Michek z ORION – Moto Racing Group vyrovnal 10. místem nejlepší český výsledek na Dakaru mezi motocyklisty

Cílem letošního roku bude bojovat s KTM 350 EXC-F o tituly v kategorii E2, Je to fantastická motorka, na které jezdím už rok, jde to opravdu dobře a cítím se velmi pohodlně. Mým cílem v závodění bylo vždy vítězit, takže se budeme i nadále snažit a v každém závodě odvádět maximum k dosažení vítězství.“

Foto:Nicky Martínez- Zdroj:TEAM JOSEP GARCÍA