Jonny Walker končí v týmu Red Bull KTM Factory Racing

Společnost KTM by chtěla poděkovat závodníkovi enduro Jonnymu Walkerovi za úspěchy se značkou v posledních osmi sezónách. KTM po vzájemné dohodě potvrzuje odchod Jonnyho Walkera z týmu Red Bull KTM Factory Racing. Kvůli restrukturalizaci v rámci týmu, spojené se změnami, které byly provedeny v enduro programu v posledních několika sezónách, si KTM nedokázala udržet služby Jonnyho pro rok 2021.

Jonny zahájil svoji enduro kampaň na palubě strojů KTM v roce 2010 po úspěšné kariéře ve zkouškách. Jako devatenáctiletý se vypracoval na enduro a podepsal svoji první oficiální dohodu s KTM v roce 2011. Krátce poté, co Walker absolvoval tým Red Bull KTM Factory Racing, v roce 2012. Walker vyhrál Erzbergrodeo Red Bull Ten rok získal titul Hare Scramble, který úspěšně obhájil v roce 2013.

Mohlo by vás zajímat:  Aktualizovaná řada KTM SX pro rok 2022

V roce 2015 se Jonny posunul na další úroveň a upevnil si místo jednoho z nejlepších jezdců extrémního endura po vítězných jezdcích The Tough One, Red Bull Romaniacs, Red Bull Hare Scramble, Hell’s Gate a Red Bull 111 Megawatt. Navzdory řadě zranění, která měla za následek volno na kole během následujících několika let, si sympatický Brit připsal pódiové umístění v dalších extrémních endurech a WESS Championship.

KTM by ráda poděkovala Jonnymu za vše, čeho v průběhu let společně s KTM a týmem Red Bull KTM Factory Racing dosáhl, včetně jeho úspěchů v extrémním enduro a FIM SuperEnduro World Championship. KTM přeje Jonnymu vše nejlepší pro jeho budoucnost.

Mohlo by vás zajímat:  Prague Harley Days se budou konat i letos. Plán je na červenec nebo září

Fabio Farioli – manažer týmu Red Bull KTM Factory Racing: „Nejprve bychom chtěli poděkovat Jonnymu za všechno, čeho dosáhl s KTM Factory Racing. Za ta léta jsme zažili několik dobrých časů a neuvěřitelné výsledky – včetně vítězství na některých z nejtěžších událostí v enduro kalendáři i na mistrovství světa SuperEnduro. Byl důležitou součástí našeho týmu a byl nedílnou součástí našeho trvalého úspěchu. Navzdory našemu maximálnímu úsilí jsme nebyli schopni vyjednat dohodu, abychom udrželi Jonnyho v týmu. Přejeme mu do budoucna vše nejlepší. “

Zdroj a foto: KTM -